Křesťan dnes

Útok na katolický kostel v Turecku

pravoslavný kostel Turecko

Katolický kostel v turecké obci Mehr byl napaden a vypleněn neznámými útočníky.

Unikátní jeskynní kostel zabudovaný do hor měl zničený kříž a obrazy Ježíše, které byly rozházeny po cestě. Podle portálu Premier k útoku došlo rok poté, co byli uneseni rodiče chaldejského kněze. Knězova manželka Simoni Diril byla později nalezena mrtvá, zatímco samotný kněz Hormoz Diril zůstává pohřešován.

SouvisejícíByl jsem příliš aktivní v evangelizaci, říká pastor, kterému Turecko nepovolilo vstup do země

Advokát Orhan Kemal Cengiz pro International Christian Concern (ICC) řekl: „Jako právník rodiny Dirilů se snažím v současné době přimět prokurátora, aby zahájil řízení proti pachatelům únosu, který skončila vraždou. Pan Diril je stále nezvěstný.“

Pár se vrátil do vesnice, aby pomohl obnovit místní křesťanskou komunitu poté, co ta byla počátkem 90. let kvůli konfliktu z oblasti evakuována.

„Domnívám se, že existuje silná korelace mezi průtahy v obžalobě v tomto případě a nedávným útokem na kapli ve vesnici, ze které zmizel pohřešovaný pár. Odmítnutí prokurátora podat obžalobu povzbuzuje pachatele,“ konstatoval turecký právník.

Lidskoprávní organizace už několik let poukazují na vážné nedostatky v oblasti náboženské svobody v Turecku. Byly hlášeny případy, že tamní vláda vydává dlouhodobé zákazy vstupu zahraničním osobám, které zde konaly misijní práci.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. května 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version