Křesťan dnes

Útok na křesťany v Nigérii

Lagos – Více než tucet křesťanů, včetně dětí, bylo zabito pastevci kmene Fulani v nigerijském státě Nasarawa. Morning Star News infomují, že k útoku došlo na Květnou neděli, když se křesťané shromáždili k společnému jídlu po ranní bohoslužbě v místním baptistickém sboru.

Militanti, kteří se stále více zaměřují na křesťany, při útoku zahájili palbu na všechny shromážděné. Místní obyvatelé řekli Morning Star News, že mezi těmi, kteří byli zabiti, bylo „10 členů baptistického sboru, pět členů reformované církve a jeden člen evangelické církve.

Samuel Meshi, předseda úřadu pro místní samosprávu řekl, že skupina křesťanů neudělala nic, co by vyvolalo útok. Pastor Samson Gamu Yare označil zabíjení za „barbarské“ a vyzval federální vládu, aby urychleně přijala opatření směřující ke snížení hrozby útoků extremistických pastevců na jeho lidi.

Guvernér státu Narasawa, Umaru Tanko Al-Makura, požadoval okamžité zadržení pachatelů. „Je to něco, co budeme brát vážně. Budeme mít schůzi Rady bezpečnosti a již jsem pověřil bezpečnostní pracovníky, aby tyto lidi vypátrali,“ uvedl.

Open Doors USA řadí Nigérii k dvanácti nejhorším státům na světě, pokud jde o křesťanské pronásledování. Pastevci patří k etnické skupině, která počítá přes 20 miliónů lidí a operují v západní a centrální Africe. Pastevci cestují stovky kilometrů a mají zbraně na ochranu svých hospodářských zvířat.

Zatímco s domorodými kmeny a křesťany se setkávali po celá staletí, jen malá podmnožina jsou extrémisté a útočí, uvádí Global Terror Index.

Open Doors poznamenává, že střety se v posledních letech zesílily a vedly ke zničení domů a kostelů, stejně jako zabavení půdy a majetku křesťanských vlastníků. Open Doors došla k závěru, že nigerijská vláda historicky nedokázala chránit křesťany, zejména ženy a děti, před násilím těchto extrémistů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Zdroj: The Chtistian Post  Foto: Wikimedia Commons, nigérijská armáda

Exit mobile version