Křesťan dnes

V Nigérii bylo uneseno více než 60 členů baptistické církve

Ozbrojení bandité v nigerijském státě Kaduna unesli během bohoslužby více než 60 věřících a zastřelili jednoho křesťana.

Podle informací portálu The Christian Post měli ozbrojení muži zaútočit v neděli na baptistický sbor Emmanuel v oblasti Kakau Daji v jižní Kaduně. Organizace Open Doors dodává, že telekomunikační sítě byly v té době mimo provoz.

SOUVISEJÍCÍPři útoku na baptistický sbor v Nigérii zamřeli dva lidé

„Členové církve nebyli schopní zavolat o pomoc,“ tvrdí Open Doors a konstatuje, že únosci nyní kontaktovali rodinné příslušníky a žádají výkupné.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Vláda uvedla, že v této lokalitě zpřísnila bezpečnostní opatření, ale předseda Křesťanské asociace Nigérie Joseph Haya s tímto tvrzením nesouhlasí a obává se, že mohou následovat další útoky.

„Máme teď vážné obavy. Ozbrojenci se postupně přibližují k městu,“ řekl Haya pro The Epoch Times s tím, že baptistická církev „je nejhůře zasaženou církví v tomto státě“.

Portál Catholic Herald uvedl, že počet unesených může být více než 100 a že dva věřící byli vážně zraněni.

„Tento únos je šokujícím příkladem drzosti takzvaných banditů a beztrestnosti, která v Nigérii eskaluje,“ uvedl mluvčí Open Doors Jo Newhouse.  „Vláda v této věci hrubě selhává a pokračující nezákonnost vytváří ideální živnou půdu pro extremismus.“

CP v této souvislosti připomíná, že v červenci bylo uneseno více než 140 studentů baptistické střední školy. Únosy se staly pro mnohé organizované skupiny výnosným zdrojem příjmu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. listopadu 2021 Foto: screenshot YouTube – ilustrační

Exit mobile version