Křesťan dnes

V Praze se uskuteční Evangelikální fórum 2018

Evangelikální fórum

Evangelikální fórum

Od úterý 20. 2. do čtvrtka 22. 2. 2018 bude v Praze probíhat Evangelikální fórum 2018. Mezi hlavní řečníky patří americký psycholog Mark A. Yarhouse, socioložka Dana Hamplová a evangelikální teolog a publicista Dan Drápal.

Organizátoři k chystané akci uvádějí: „Fórum je místem, kde se lidé mohou setkat s biblickými, intelektuálními i duchovními zdroji inspirace, otázek i odpovědí na výzvy, kterým jako jednotlivci i církve čelíme a podpořit novou generaci křesťanských vedoucích.“

Program fóra je rozdělený mezi plenární shromáždění, networky a volitelné semináře. Hlavní řečníci budou vystupovat na plenárních shromáždení, která jsou společná pro všechny účastníky.

Vizuál Evangelikálního fóra 2018

Jejich cílem je komunikovat klíčové výzvy a důrazy spojené s vizí a hlavním tématem fóra. Tím je pro letošní ročník „Církev uprostřed genderového chaosu“. Mezi probíraná témata budou patřit například Trans-gender, výzvy a trendy do budoucna, Adopce homosexuálními páry a Homosexualita v Bibli.

Networky jsou setkání skupin a interaktivní vyučování zaměřující se na konkrétní potřeby a problémy dané skupiny (např. Akademický, Evangelikální teologie, Vedení a řízení sboru a další). Mezi řečníky networků se představí Denis Doksanský, Pavel Hošek, Libor Michálek, Zbyněk Passer, David Paty a další.

Semináře jsou zaměřeny na konkrétní myšlenky, výzvy, modely, strategie a příklady dobré praxe. Mezi jejich vedoucí patří David Floryk, Marek Macák, Martin Penc a jiní.

Evangelikální fórum se uskuteční v prostorách sboru Církve bratrské (CB) Soukenická 15, Praha 1. Plenární setkání budou probíhat v hlavním sále, networky a workshopy v šesti dalších místnostech v prostorách sboru. Podrobné informace jsou uvedeny na internetových stránkách evangelikalniforum.cz a na profilu fóra na sociální síti Facebook. Akci pořádá Česká evangelikální aliance (ČEA) a Evangelikální teologický seminář (ETS).

 

Autor: Lukáš Pokorný Foto: evangelikalniforum.cz

Exit mobile version