Křesťan dnes

V reakci na setkání Trumpa s Kimem v Severní Koreji se papež František modlil za mír

Vatikán – Papež František se modlil za mír a úspěšný výsledek nedělní schůzky mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a severokorejským lídrem Kim Čong- unem.

„V posledních několika hodinách jsme byli svědky dobrého příkladu setkání kultur v Koreji,“ cituje papeže Catholic News Agency.

„Pozdravuji protagonisty setkání s modlitbou, protože toto významné gesto představuje další krok na cestě k míru, nejen na tomto poloostrově, ale po celém světě,“ řekl papež.

Trump se stal prvním americkým prezidentem, který navštívil Severní Koreu, když překročil demilitarizovanou zónu, která rozděluje korejský poloostrov.

Trump a Kim hovořili téměř hodinu a souhlasili s obnovením jednání o jaderném programu. Jednalo se o třetí osobní setkání mezi Trumpem a Kimem za necelý rok, po jejich historickém prvním setkání v Singapuru v červnu 2018.

Minulý týden jihokorejští biskupové slavili mši za přítomnosti 20 000 katolíků v blízkosti hranice s modlitbami za mír a usmíření pro rozdělený poloostrov při 69. výročí začátku korejské války, uvádí CNA.

Open Doors zařazuje Severní Koreu mezi nejhorší země v pronásledování křesťanů. Křesťané v tomto ateistickém státě čelili zatčení, reedukaci v pracovních táborech nebo v některých případech popravě za svou víru.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: -mn-  Datum: 30. června 2019 Foto: screenshot YouTube – setkání v Singapuru v červnu 2018

Exit mobile version