Křesťan dnes

V USA začínají semináře Matta Redmana pro budoucí vedoucí chval 

Křesťanský zpěvák a skladatel Matt Redman zahajuje sérii seminářů, jejichž cílem je připravit novou generaci vedoucích chval.

Sbírka jednodenních akcí se jmenuje „WOR/TH“, což je kombinace dvou slov: Uctívání a teologie.

SOUVISEJÍCÍZpěvák Matt Redman podpořil oběti zneužívání v církvi 

Zpravodajský portál Premier informuje, že vstupenky na úvodní akci, která se uskuteční 25. října ve Washingtonu v Muzeu Bible, byly tento týden uvedeny do prodeje. 

Redman vyrůstal nedaleko Watfordu ve Velké Británii a křesťanem se stal v deseti letech.  Nyní žije se svou ženou a dětmi v Kalifornii.  Vydal 16 alb, napsal osm knih a získal dvě ceny Grammy za píseň „10 000 důvodů“.  Na kytaru se naučil hrát v době, kdy navštěvoval místní farní kostel anglikánské církve. 

Jako teenagera ho k vedení chval povzbudil tehdejší vedoucí mládeže Mike Pilavachi.  Společně pak založili populární křesťanský mládežnický festival Soul Survivor a také stejnojmenný kostel zaměřený na mládež, kde Matt vedl chvály osm let.  Začátkem letošního roku vyjádřil podporu obětem a pozůstalým po obětech zneužívání, když se Pilavachi stal předmětem rozsáhlého vyšetřování.  Redman se nedávno otevřeně vyjádřil k tomu, že byl jedním z účastníků vyšetřování a že mu trvalo „dlouho, než se uzdravil“ ze svého působení v církvi.  Mike Pilavachi nyní ze služby odstoupil. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 28. srpna 2023 Foto: Wikimedia Commons – Matt Redman

Exit mobile version