Křesťan dnes

Ve věku 93 let zemřel britský teolog J. I. Packer

Packer

Jeden z nejznámějších evangelikálních teologů na světě, J. I. Packer zemřel v pátek ve věku 93 let.

James Innell Packer se proslavil svým dílem Poznání Boha, které stalo jednou z nejznámějších a nejprodávanějších knih po celém světě. Kniha vyšla také v českém jazyce.

„Přestože by knihy a eseje, které J. I. Packer sepsal, naplnily celé police, nejvíce ze všeho proslul svým znamenitým Poznáním Boha. Další jej následovali a napsali knihy o touze po Bohu, lásce k Němu, či službě a hledání Boha, ale Packerovo dílo vše vyjadřuje jednoduše a také nejlépe,“ uvedla na adresu knihy Joni Eareckson Tada.

„Packer píše stručně, živě a výstižně. Mapuje horizont celé Bible a tím nám rozšiřuje obzory. A pravda, o které pojednává, nám zapaluje srdce. Přinejmenším zapálila to moje a donutila mě knihu odložit a uctívat Boha a modlit se,“ poznamenal ke knize Poznání Boha John Stott.

Packer se narodil 22. července 1926 v blízkosti Gloucesteru v Anglii v jednoduché rodině dělníků, která navštěvovala místní anglikánský sbor.

Během evangelizační bohoslužby na Oxfordu, kde studoval dne 22. října 1944 odevzdal svůj život Kristu. Po zbytek života zůstal členem anglikánské církve. Napsal stovky křesťanských knih a článků.

Výkonný viceprezident vydavatelství Crossway, vzdal hold britskému křesťanskému teologovi a napsal: „Mohu jen dodat, že při každém setkání, které jsem měl tu čest s ním mít, jsem si neuvědomil jaká velká je to osobnost, ale že je to člověk, který měl osobní vztah s Velkým Spasitelem.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. července 2020 Foto: Wikimedia Commons – J. I. Packer

Exit mobile version