Křesťan dnes

Welby přednesl kázání rozdělenému anglikánskému společenství. Vyzdvihl pokojnou a konstruktivní atmosféru 

Arcibiskup z Canterbury využil svého hlavního projevu na Lambethské konferenci k tomu, aby zmírnil zprávy o rozkolu v anglikánském společenství, a prohlásil, že se biskupové neshodli v některých otázkách, ale učinili tak bez nenávisti. 

Stovky biskupů z celého světa se v těchto dnech sešly v Canterbury, aby se společně modlily a uctívaly, ale také aby diskutovaly o důležitých problémech, kterým čelí celosvětová církev.

SOUVISEJÍCÍKonzervativní biskupové se zdrží účasti na Večeři Páně kvůli změnám v prohlášení anglikánské církve o homosexualitě 

Zatímco v tématech, jako je životní prostředí, panovala široká shoda, diskuse o sexualitě nadále rozdělovala shromážděné biskupy.

Na začátku týdne Justin Welby podle portálu Premier potvrdil závazek z roku 1998 odmítnout manželství osob stejného pohlaví, ale konzervativci se obávají, že se neudělalo dost pro to, aby se liberálnější křídla církve od tradičního církevního učení v této oblasti neodchýlila.

V pátečním projevu tvrdil, že rozdělení není tak zlé.

„Není mezi námi taková nenávist, jakou by si přáli naši nepřátelé,“ řekl. „A mohu říci, že z Boží milosti jsme se tento týden neshodli bez nenávisti, ne tak, jak to mnozí v tisku chtějí,“ cituje Welbyho britský zpravodajský portál. 

S odkazem na rozhovor mezi jedním ze svých synů a přítelem novinářem naznačil, že jeden z redaktorů byl zklamán, že neshoda probíhala v pokojné atmosféře.

„Přítel jednoho z našich synů, novinář, který je křesťan, řekl: ‚Raduji se a jsem smutný, raduji se, protože jsem tento týden viděl něco nového, že se lidé, kteří nesouhlasí, mají rádi, ale můj redaktor je velmi smutný, protože k tomu nemá co říct‘.“

Jeho komentáře přišly poté, co televizní hvězda Sandi Toksvigová napsala otevřený dopis, v němž kritizovala postoj církve k sexualitě a uvedla, že „v sázce“ jsou životy LGBT lidí.

V dopise, na který arcibiskup reagoval, nabídla Toksvigové setkání u kávy a dodala, že diskriminace, kterou LGBT lidé „zažívají ve jménu Ježíše Krista, je hříchem“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. sprna 2022 Foto: screenshot YouTube – Justin Welby

 

Exit mobile version