Křesťan dnes

World Vision se obává alarmujícího stavu venezuelských dětí

Humanitární krize, kterou Venezuela zažívá, se stala jednou z nejhorších krizí, kterým čelí děti v této krajině. Andrew Morley, prezident křesťanské humanitární organizace World Vision, navštívil hranici mezi Kolumbií a Venezuelou, kde organizace pomáhá tisícům dětí a jejich rodinám.

„Desítky tisíc dívek a chlapců trpí nečinností a rozhodnutími dospělých. Ve World Vision to vidíme po celém světě, ale rozsah a dopad toho, co se děje zde, z toho dělá to nejhorší, čeho jsme svědky,“ řekl podle Evangelical Focus Morley.

Podle OSN opustily Venezuela v uplynulých 3 letech více než čtyři miliony migrantů a uprchlíků. V současné době se odhaduje, že denně projde hranicí 35 000 kvůli zdravotní péči, pro nákup základních potravin nebo k kvůli práci, z toho polovina jsou děti. Většina se vrácí do Venezuely každou noc, ale odhaduje se, že každý den opustí zemi trvale 5 000 lidí,“ vysvětluje nevládní organizace World Vision.

„Mezinárodní most Simón Bolívar – hlavní hraniční přechod – je zavřený, takže mnoho lidi překračuje hranici přes jednu z více než 400 nelegálních cest podél kolumbijsko-venezuelské hranice, kde jsou napadáni gangy a obchodníky s lidmi,“ řekl Morley. Poukázal na to, že lidé „bojují o přístup k lékům, potravinám, základním potřebám, elektřině a pracovním místům. Život v hostitelských komunitách je lepší, ale tlak roste,“ dodal.

„Venezuelské děti si zaslouží víc. Máme příležitost posílit naše kolektivní úsilí a zajistit, aby žádné dítě nezůstalo pozadu,“ poznamenal prezident World Visom a vyzval vlády, aby učinily více pro financování a podporu zemí, které se zabývají dopadem venezuelské krize.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons – humanitární pomoc pro děti ve Venezuele

Exit mobile version