Křesťan dnes

Za odřeknuté požitky věnovali věřící v brněnské diecézi přes milion korun

Brno – Věřící v brněnské diecézi věnovali do takzvané Postní almužny přes milion korun. Částka je o 200.000 korun vyšší než loni. Peníze pomůžou třeba těžce nemocným dětem na Ukrajině, nevyléčitelně nemocným v hospicové péči nebo konkrétním lidem v nouzi ve vybraných farnostech. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí Diecézní charity Brno Zuzana Horáková.

Sbírka související s postní tradicí, kdy lidé darují peníze ušetřené za odřeknuté požitky v postním období, se v Česku koná pravidelně od roku 2010. Loni pomohli lidé částkou necelých 836.000 korun, letos přispěli 1,036.393 korun. „Velmi nás potěšilo, že i v těžké době se lidé do akce zapojili a přispěli na pomoc lidem v nouzi,“ řekl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

SOUVISEJÍCÍ Brno přenechá nemocnici Milosrdných bratří řádu, který o ni přišel v r. 1948

Na výslednou částku má podle Horákové vliv více faktorů. „Lidí se více dotýkají události, které se kolem nich dějí. Vlivem války na Ukrajině či zdražování si uvědomili, že ne všichni mají stejné štěstí a jsou mezi námi lidé, kteří potřebují naši pomoc. U Postní almužny má také vliv komunikace ze strany kněží směrem k věřícím v jejich farnosti, jak své věřící zapojují, jak s nimi debatují o postní době a možnosti odříkání, i jak jim představí záměry, jak jejich peníze pomohou a komu,“ doplnila.

Diecézní charita Brno má několik oblastních poboček v Jihomoravském kraji a v části kraje Vysočina. Vybrané peníze využije na pomoc lidem v akutní nouzi, rozvoj charitativních služeb, hospicovou péči či humanitární pomoc na Ukrajině.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 19. května 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version