Křesťan dnes

Zakazovat operace na změnu pohlaví u teenagerů je „téměř hříšné“, říká Joe Biden

Americký prezident Joe Biden označil snahy zablokovat na Floridě přístup teenagerů k operacím na změnu pohlaví a k lékům za „téměř hříšné“.

Biden obvinil Floridu, že je „krutá“ k mladým lidem kvůli svým předpisům o změně pohlaví. V rozhovoru pro pořad Daily Show Biden uvedl, že „to, co se děje na Floridě, je, jak by řekla moje matka, téměř hříšné. Je to prostě hrozné, co dělají.“

SOUVISEJÍCÍBiden vystoupí v baptistické modlitebně před svátkem Martina Luthera Kinga

„Není to, jako když se dítě jednoho rána probudí a řekne si ,,víte, rozhodl jsem se, že se chci stát mužem“ nebo „chci se stát ženou“. O čem tady přemýšlejí? Jsou to lidské bytosti, milují, mají city, mají sklony,“ cituje amerického prezidenta zpravodajský portál Premier

„Podle mě je to kruté,“ dodal. 

Biden navrhl, že je třeba přijmout legislativu, která zajistí, aby teenageři měli právo na přístup k této léčbě a aby ti, kdo jí brání, byli pohnáni k zodpovědnosti „podobně, jako jsme to udělali v případě manželství osob stejného pohlaví“.

Mezitím redaktor časopisu British Medical Journal (BMJ) Kamran Abbasi varoval, že děti v Americe jsou příliš rychle podrobovány operacím na změnu pohlaví bez dostatečné „psychologické podpory“ nebo „síly důkazů“.

Podle portálu Premier Abbasy tvrdí, že stále více americkým dětem „je nabízen lékařský a chirurgický zákrok pro změnu pohlaví, někdy s obejitím jakékoli psychologické podpory“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. března 2023 Foto: Wikimedia Commons – Joe Biden

Exit mobile version