Zakladatel Bethel Church Ben Johnson hovořil po smrti své manželky o Boží dobrotě

Jen několik dní poté, co zemřela jeho manželka Beni, kázal v neděli na jedné z bohoslužeb církve Bethel její zakladatel Bill Johnson. 

Když byl Johnson na úvod představen, sklidil od přítomných členů ovace ve stoje. 

„Je to tak dobře, že tu mohu být. Víte, je to tak neuvěřitelná výsada mít tak velkou rodinu,“ řekl v náporu emocí pastor charizmatické církve.  

SOUVISEJÍCÍZemřela spoluzakladatelka sboru Bethel a manželka Billa Johnsona, Beni Johnsonová 

Johnson poukázal na Boží dobrotu a laskavost i v těch nejtěžších životních chvílích. „Nemůžeme si vybírat věci typu: ‚Nechci zažívat žádnou bolest‘,“ řekl podle CBN News.  „Takovou možnost nemáme. Ve skutečnosti, buďme opravdu upřímní, Bůh říká věci jako: ‚vždy se radujte‘, ‚stále se modlete‘ a ‚za všechno děkujte‘. Tyto tři verše jsou zcela zbytečné, pokud nemáte zažít ztrátu a zklamání. Nikdo nepotřebuje povzbuzení, pokud vše funguje tak, jak chcete. Pak by to bylo zbytečné.“ 

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Ale co ztráty?“ zeptal se Johnson. „To je tajemství, kterému máme tu čest čelit. Míra zjevení, kterou ti Bůh dá, se bude vždycky rovnat míře tajemství, se kterou jsi ochoten žít. A neschopnost žít s tajemstvím je váš odpor přijímat věci jako děti. Právě schopnost přijímat věci jako děti nám ve skutečnosti dává přístup k rozměrům a oblastem v Božího království, které nemůžete získat jiným způsobem. Jsou určité věci, které On na této cestě skrývá,“ pokračoval. 

„Před několika lety jsem například objevil něco o tom, že ‚v údolí stínu smrti se nebudu bát ničeho zlého, protože ty jsi se mnou‘ (Žalm 23,4),“ poznamenal pastor kalifornského sboru v Reddingu. „A zjistil jsem, že existuje míra Jeho přítomnosti, kterou můžete prožít pouze v údolí stínu smrti.“ 

 Jak informovala zpravodajská stanice CBN News, Beni Johnsonová zemřela 13. července po boji s rakovinou obklopena svou rodinou a přáteli. Bill na sociálních sítích napsal, že Beni je nyní „zdravá a svobodná“ ve svém věčném domově v nebi.

Církev Bethel na svých internetových stránkách zveřejnila prohlášení, že za několik týdnů se bude konat zádušní mše za Beni. „Prosíme, modlete se za rodinu Johnsonových a společenství církve Bethel v tomto období zármutku a ztráty,“ uvedla církev. 

Manželé Johnsonovi byli po desetiletí vedoucími v církvi Bethel, která je celosvětově známá svými inovativními písněmi pro uctívání a důrazem na dary Ducha svatého. Webové stránky církve zdůrazňují, že Beni byla nedílnou součástí poslání církve a měla zásadní podíl na rozvoji modlitebního týmu sboru.

Církev také v pondělí na Instagramu popřála Billovi k narozeninám, protože se dožil 71 let. 

„Dnes má pastor Bill narozeniny! Jsme nesmírně vděční za život a odkaz ‚tatínka Billa‘. Vážíme si tvého ‚ano‘ Pánu a tvou oddanost jeho přítomnosti. Vážíme si tvého odevzdaného vedení, když jsi byl pastýřem našeho hnutí. Je pro nás úžasnou výsadou sloužit tvému nadšení pro probuzení – osobní, regionální a globální rozšiřování Božího království prostřednictvím jeho zjevné přítomnosti. Děkujeme, že jsi vzorem života nebe na zemi. Tvoje láska k Bohu zapaluje plameny našich srdcí a vzbuzuje v nás hlad po všem, za co Ježíš zaplatil na kříži. Dnes tě přikrýváme modlitební přikrývkou a oslavujeme pastora, otce, manžela a ušlechtilého muže, kterým jsi,“ napsala církev. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. srpna 2022 Foto: screenshot YouTube – Bill Johnson

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář