Křesťan dnes

Biblická aplikace YouVersion najala bývalou manažerku Facebooku, aby podpořila svůj růst

V neděli 15. ledna si více než 12 milionů lidí zapnulo svůj chytrý telefon a otevřelo si Dobrou knihu. Jednalo se o vůbec nejvyšší denní návštěvnost v téměř patnáctileté historii biblické aplikace YouVersion. Už brzy bude toto číslo pro bezplatnou biblickou aplikaci úplně běžné.

„Byl to ambiciózní cíl, ale je to trajektorie, kterou sledujeme,“ řekl Religion News Service Bobby Gruenewald, pastor inovací v Life.Church, jednom z největších sborů v USA.

SOUVISEJÍCÍPopulární biblická aplikace YouVersion oznámila nejoblíbenější verš roku 2022

Gruenewalda poprvé napadla myšlenka online Bible, když stál v roce 2006 v bezpečnostní frontě na letišti v Chicagu. Aplikace YouVersion začala jako webová stránka a když byl v červenci 2008 spuštěn obchod s aplikacemi pro iPhony, přešla na chytré telefony.

V roce 2021 dosáhla aplikace 500 milionů co do počtu stažení. Gruenewald pro RNS uvedl, že doufá, že v příštích pěti letech překročí hranici 1 miliardy. Aby pomohl pokračovat v růstu aplikace, Gruenewald uvedl, že YouVersion nedávno přijala několik nových vedoucích pracovníků, včetně Nony Jonesové, která donedávna působila ve společnosti Meta. Jonesová, jejíž manžel je pastor, je autorkou několika knih o víře.

V poslední době zaznamenala YouVersion, která podle Gruenewalda nabízí biblické překlady do 1 900 jazyků, největší růst v Africe, jihovýchodní Asii a Latinské Americe. V prosinci spustila společnost Life.Church v několika afrických zemích novou verzi aplikace. Nová verze se snadněji používá offline a zabírá méně místa, takže je vhodnější pro zařízení s malou kapacitou dat. Aplikace YouVersion zaznamenala růst také v Evropě, která v minulosti nepatřila mezi oblasti, kde by byla aplikace hojně používána.  

Religion News Service píše, že najmutí Jonesové a dalších dvou vedoucích pracovníků je součástí širšího plánu na rozvoj společnosti YouVersion. V současné době na aplikaci pracuje 165 lidí, uvedl Gruenewald, a v příštích několika letech se plánuje zdvojnásobení týmu. Mimoto s aplikací, která nabízí 27 500 plánů na celoroční čtení Bible ve více než 80 jazycích spolu s videi, populárním veršem dne a dalšími funkcemi, pomáhá asi 1 000 dobrovolníků.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. února 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version