Křesťan dnes

Populární biblická aplikace YouVersion oznámila nejoblíbenější verš roku 2022

Populární biblická aplikace YouVersion označila pasáž z Izajáše 41,10 za nejčastěji citovaný verš roku, a to v souvislosti s nárůstem zájmu o ukrajinskou verzi Bible v době ruské invaze.  

Organizace Life.Church, která provozuje síť sborů po Spojených státech, oznámila výsledky své nejnovější analýzy hlavních datových trendů v aplikaci YouVersion. V letech 2021 až 2022 došlo po celé Evropě k prudkému nárůstu zájmu o ukrajinskou verzi Bible, protože v řadě evropských měst našlo útočiště mnoho Ukrajinců.  

SOUVISEJÍCÍBiblická aplikace YouVersion slaví 500 milionů stažení, další cíl je miliarda

List The Christian Post informuje, že biblická aplikace YouVersion nabízí zdarma více než 2000 verzí Bible v 1868 jazycích. Aplikace je nainstalována na více než 500 milionech zařízení po celém světě, včetně chytrých telefonů a tabletů. 

„Verš, jímž se letos lidé na Ukrajině nejvíce zabývali, je tímtéž veršem, který celosvětová komunita YouVersion nejvíce sdílela a zvýrazňovala,“ uvádí se podle CP v prohlášení společnosti Life.Church. 

V Izajáši 41,10, který hovoří o Boží ochraně, se píše: 

Neboj se – já jsem s tebou, nestrachuj se – já jsem tvůj Bůh. Posilním tě a podpořím, 

podepřu tě svou spravedlivou pravicí.

V Polsku se zájem o aplikaci YouVersion v ukrajinštině zvýšila o 241 % a v Německu o 733 %.  Využívání biblické aplikace se letos na Ukrajině zvýšila o 55 % a zároveň v celé Evropě o 76 %. 

Bobby Gruenewald, zakladatel a generální ředitel společnosti YouVersion a pastor v církvi Life Church, nepovažuje za překvapivé, že se Ukrajinci obracejí k Božímu slovu, když čelí drsné válečné realitě.

„Tyto rodiny procházejí něčím, co si většina z nás nedokáže představit. Uprostřed pravděpodobně nejtěžšího období svého života se obracejí k Bibli, aby hledaly útěchu, pokoj a naději,“ uvedl podle CP ve svém prohlášení.

Není to poprvé, co se Izajáš 41,10 stal nejčastěji odkazovaným veršem na YouVersion. Nejoblíbenějším veršem byl také v letech 2018 a 2020. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. prosince 2022 Foto: Life.Church

Exit mobile version