Křesťan dnes

Britští křesťané reagují na afghánskou krizi, stovka sborů je připravena pomoci

wiki

Více než 100 sborů po celé zemi spojilo své síly, aby pomohly afghánským uprchlíkům usadit se ve Velké Británii.

Křesťanské organizace Welcome Churches a Hospitality Pledge apelují na všechny křesťanské komunity, aby se zapojily do projektu a pomohly lidem, kteří v nové zemi budou čelit mnohým výzvám při začlenění do společnosti.

Ředitel organizace Hospitality Pledge Krish Kandiah řekl portálu Premier, že do úterý se zapojilo přes 100 sborů.

SOUVISEJÍCÍ Jak se modlit za Afghánistán – a Talibán

„Bylo úžasné sledovat, jak církev reaguje a jak se zapojila,“ řekl Kandiah. „Identifikovali jsme některé regiony, kde budou uprchlíci umístnění do hotelů. Spolupracujeme tedy s ministerstvem vnitra, abychom poskytli praktickou podporu. Lidé přišli s jen velmi málo věcmi, mají jen letní oblečení a víte, když prší, je tu zima, dokonce i v létě, takže kostely nakupují kočárky a oblečení… je toho tolik, co mohou křesťanské komunity udělat.“

Dále vysvětlil, že jednou z největších potřeb je ubytování. „Lidé jsou do těchto hotelů umístěni ve skupinách asi po 100. A to je další potřeba. Mluvil jsem s tolika křesťanskými konferenčními centry, protože hotely nejsou dobrým místem pro rodiny, ale myslím, že některá z našich křesťanských konferenčních center jsou opravdu dobře připravena nabídnout pomoc,“ pokračoval Kandiah.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Britský premiér Boris Johnson v úterý oznámil, že Spojené království přijme prostřednictvím speciálního programu až 20 000 ohrožených afghánských uprchlíků. Mnozí však vládu kritizovali a tvrdili, že opatření jsou nedostatečná.

Kandiah uznal, že číslo mohlo být vyšší, ale řekl, že je rád, když vidí, že vláda je připravena pomoci.

 lidem.“ srovnání s nulou. Jle KJagely lidem, kteity Pledge apeluj

„Když jsem viděl některé poslední trendy, jakými se  naše imigrační politika ubírala, tak se obával, že nepřijmeme žádné lidi.  Takže číslo 20 000 je skvělé ve srovnání s nulou. Jsme velký, silný národ, myslím, že jsme máme kapacitu, abychom byli schopni pojmout více lidí.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. srpna 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version