Křesťan dnes

Čínská policie zatkla za pořádaní bohoslužby 10 dětí a 18 dospělých

Čínská policie provedla razii ve skupině křesťanů v tvrdě pronásledované domácí církvi v provincii S‘-čchuan v jihozápadní Číně a zatkla téměř všechny přítomné lidi, včetně kojence mladšího jednoho roku, devíti dětí a osmnácti dospělých.

Podle informací televize CBN News policie s použitím síly vstoupila do domu člena společenství jménem Che Šan, kde se v neděli scházela na bohoslužbě malá skupina věřících církve Early Rain Covenant Church.

SOUVISEJÍCÍČínský komunistický režim platí za udávání křesťanů

„Policie tvrdila, že obdržela hovor o nelegálním shromáždění,“ napsala církev na své facebookové stránce. Kazatel Da Či-chao požádal policisty, aby ukázali na základě jakých dokumentů chtějí vykonat domovní přehlídku, ale ti ho ignorovali a násilím vstoupili dovnitř.

Člen církve řekl organizaci International Christian Concern, že mnoho lidí bylo po svém zadržení zbito. „Když byly děti hlučné, policisté pohrozili, že je praští po hlavách,“ řekl ICC.

Policie později většinu křesťanů propustila, ale kazatel Da Či-chao a bratr Che byli uvězněni na 14 dní.

Organizace Open Doors, která monitoruje pronásledování křesťanů ve více než 60 zemích světa, odhaduje, že v Číně je asi 97 milionů věřících, z nichž velké procento je členy nelegální podzemní církve. Osoby mladší 18 let mají zákaz vstupu na shromáždění. Kamery instalované na budovy kostelů monitorují návštěvníky, a jejich účast má vliv na také společenské aktivity jako je peněžitá pomoc nebo studium na vysoké škole či práce ve státní sféře.   Hlavní pastor Early Rain Conenant Church Wang I byl v roce 2018 odsouzen k devítiletému trestu odnětí svobody. 

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Regionální manažerka ICC pro jihovýchodní Asii Gina Goh k případu uvedla: „Poslední zásah policie proti Early Rain Covenant Church, i když to není nic nového, poukazuje na znepokojivý trend, že domácí církve jsou často vystavovány podobnému obtěžování ve jménu vymáhání práva.“  

Goh dodala, že neustálý strach čínské komunistické strany z neregistrovaných církví „je smutný i absurdní, protože podtrhuje nejistotu prezidenta Si vůči jakékoli kritické mase lidí, kdy se vůbec nehledí na náboženskou svobodu.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 28. srpna 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version