Křesťan dnes

Čínské úřady zakázaly online bohoslužby

Čína

Úřady z města Čching-tao v provincie Šan-tung zveřejnily dokument, podle kterého mají kostely zakázané online vysílání svých bohoslužeb. O situaci v čínské církvi hodně vypovídá fakt, že nařízení bylo vydáno ve spolupráci se státem kontrolovanými Three-Self Patriotic Association a Křesťanskou asociací.  

Lidskoprávní organizace China Aid, která monitoruje situaci v Číně, informovala, že úřady v souladu se Státní radou a Čínskou národní zdravotní komisí vydaly příkaz k uzavření všech kostelů a zastavení všech křesťanských aktivit. Úřady podle dokumentu mají rázně zakročit proti všem nezákonným aktivitám církve.  

SouvisejícíBob Fu: Jak může ČR budovat vztahy s Čínou, která posílá své občany do pracovních táborů?

Křesťanské sbory mají také zakázáno v období pandemie jakékoli „publikování a šíření videí a zvukových záznamů“ a také „zabránit před zneužíváním nezákonných misionářských aktivit na internetu.“ Dokument nezmiňuje, jak by křesťané v době pandemie mohli praktikovat svou víru, když mají zakázáno se setkávat osobně, ale také vysílat na internetu.   

Organizace, které pomáhají pronásledovaným křesťanům, se shodují v tom, že k pronásledování náboženských menšin došlo od nástupu prezidenta Si Ťin-pchinga. Vláda instaluje kamerové systémy nejen na ulicích, které sledují občany, ale už i také do kostelů. Státem kontrolované kostely mají zakázáno vyučovat na určité biblické texty a režim zakazuje, aby se děti a mládež účastnily náboženských aktivit. Pod neustálým tlakem jsou věřící z podzemní církve a pastoři jsou zavíráni do vězení nebo nuceni emigrovat.   

SouvisejícíČínské úřady udělily za křesťanské setkání drakonickou pokutu

Podle China Aid, kterou založil čínský křesťanský aktivista Bob Fu žijící ve Spojených státech, se úřady z provincie Šan-tung zaměřují stále více na věřící. Situace kolem pandemie ČKS využívá k tomu, aby zamezovala šíření křesťanské víry.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. února 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version