Křesťan dnes

Facebook spouští novou funkci. Uživatelé budou moci požádat o modlitbu

Facebook už žádá od lidí, aby se sdíleli se svými myšlenkami. Nyní od nich chce také modlitby.

Mediální gigant zavedl novou funkci, díky které mohou uživatelé žádat své přátele o modlitbu. Hlavně křesťanská komunita tento nástroj přijala s nadšením. Najdou se však i takoví, kteří tuto novinky berou rezervovaně a obávají se o ochranu soukromí.

Associated Press informuje, že tuto funkci mohou lidé využít při prosbách o modlitbu před pracovním pohovorem, při onemocnění a při dalších osobních problémech a výzvách. Poté, co vytvoří příspěvek, mohou ostatní uživatelé klepnout na tlačítko „Modlil jsem se“.

SOUVISEJÍCÍFacebook testuje modlitební statusy

Facebook od prosince začal tuto funkci testovat v USA s cílem podpořit komunitu věřících lidí. Nová funkce byla podle mluvčího společnosti Facebook inspirována probíhající pandemií, kdy lidé na sociálních sítích sdíleli své modlitební potřeby. Uživatelé Facebooku během velikonočního týdne a židovského svátku Pesachu uskutečnili více skupinových hovorů prostřednictvím aplikace Messenger, než kdykoli předtím.

Baptistický pastor Robert Jeffress z dallaského megasboru přivítal nový nástroj. „Facebook a další platformy sociálních sítí jsou i nadále obrovskými nástroji pro šíření Kristova evangelia a pro vzájemné propojení věřících – zvláště během této pandemie,“ řekl pro AP. „I když lze jakýkoli nástroj zneužít, podporuji jakékoli úsilí, jako je toto, které povzbuzuje lidi, aby se v době nouze obrátili k jedinému pravému Bohu.“

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Kněz Bob Stec z katolické farnosti sv. Ambrože v Brunswicku uvedl, že na jedné straně vidí tuto novou funkci jako pozitivní potvrzení potřeby lidí pro „autentické společenství,“ a podporu při modlitbách a uctívání.

Ale „i když je to dobrá věc ‘, nenabízí to nutné hluboce autentické společenství, které potřebujeme,“ řekl pro AP. „Musíme spojit své hlasy a ruce v modlitbě. Musíme stát bok po boku, jak společně procházet složitými okamžiky a výzvami.“

Stec se také obává o soukromí v souvislosti se sdílením hluboce osobních traumat.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. srpna 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version