Křesťan dnes

Nejčtenější komentáře v roce 2019

Přinášíme vám komentáře, které vás zaujaly v roce 2019.

Marek Krajčí: Koho voliť za prezidenta?

Situácia v posledných dňoch potvrdila moje predpoklady. Podpredsedníčka Progresívneho Slovenska, Zuzana Čaputová, vďaka veľmi dobre vedenej kampani, za ktorou stojí tá istá marketingová agentúra, ktorá vyrobila aj súčasného primátora Bratislavy, predbehla v prieskumoch Roberta Mistríka. A to tak výrazne, že sa Robert Mistrík radšej hneď chlapsky vzdal.

Jozef Mikloško: Prečo budem v 2. kole voliť Maroša Šefčoviča?

 Nie je kométou, ktorá sa tu objavila nedávno a onedlho zmizne. Svoje názory na neho nemám z médií, osobne ho poznám od r. 1990. Vždy si profesionálne plnil svoje úlohy na vysokých funkciách, aj ako viceprezident Európskej komisie v Bruseli. V minulosti sme sa stretali, najprv na Ministerstve zahraničia SR, potom pri jeho návštevách v Ríme a mojich v Bruseli.

Pavel Černý: Otevřený dopis kardinálu Dominiku Dukovi

Dnes se ozývám ve věci hlubokého a doutnajícího konfliktu. Skupina pro obnovu mariánského sloupu na Staroměstském náměstí agresivně usiluje o jeho postavení. Vaše dopisy na Ekumenickou radu a vyjádření různých lidí ve státní správě potvrzují, že silně podporujete umístění tohoto sloupu sváru na nejprestižnější pražské náměstí, kde se odehrávalo mnoho historických událostí.

 Proč Parabible není můj šálek kávy

 Autor Parabible v úvodu udává pohnutky, které jej k sepsání těchto parafrází vedly. Jeden z klíčových důvodů je touha oslovit „nezasvěcené outsidery“. Většina lidí dnes totiž, dle autora, již biblickým (tj. starověkým) textům neporozumí, aniž by se nejprve stali „jakýmisi insidery, znalci přes Bibli“. Zde je potřeba do značné míry souhlasit, tedy s tím, že dnešní člověk je již mnohem méně než předešlé generace čtenářů obeznámený s biblickým světem. Také velmi oceňuji evangelizační „drive“ s touhou oslovit biblickou zvěstí i lidi biblickým světem nepolíbené.

Daniel Šobr: Kresťania a dilema prezidentskej voľby

 Prvé kolo prezidentských volieb dopadlo tak, že o žiadnom z kandidátov nemôžeme povedať, že by bol skutočným kresťanom, práve naopak. Zuzana Čaputová je presvedčená liberálka a Maroš Šefčovič, dlhodobo prejavujúci rovnaké liberálne presvedčenie, sa po účelovom stretnutí s predstaviteľmi cirkví neobratne snažil predstierať kresťanskú vieru a jeho pokus o vymenovanie prikázaní Desatora v televíznej relácii dopadol tragikomicky.

Daniel Pastirčák: Tvár a maska 

Maroš Ševčovič, bol možno dobrým eurokomisárom, to posúdiť neviem, každopádne je zlým hercom – to dnes môže posúdiť každý. Nedarí sa mu; jeho kreáciám chýba elementárna hodnovernosť, a tá je pre herca podstatná.

David Novák: Žena ať ve shromáždění mlčí?! 

Také vám občas tento verš vrtá hlavou? Ještě „šťavnatější“ je jeho pokračování: „Nedovoluje se jim, aby mluvily; mají se podřizovat, jak to říká i Zákon. Chtějí-li se o něčem poučit, ať se doma zeptají svých mužů; ženě se nesluší mluvit ve shromáždění.“ 1 Kor 14, 34 – 35.

Policie hrozí zatčením katolické novinářky nepoužívající „náležitá“ zájmena pro transgenderové osoby

 Jackie Green, dnes ve věku 25 let, byl ve svých 15 letech chlapec pohlavně nevyrovnaný a tehdy se rozhodl přerodit“ se na dívku. Nic na tom, že je to nemožné – Jackie stále má mužský chromozom Y a menstruovat nikdy nebude – přesto je nyní jeho osoba tématem rozsáhlé diskuse v Londýně.

Dan Drápal: Pastor a sebevražda?

 Křesťan dnes přinesl zprávu o sebevraždě Jima Howarda, pastora šestitisícového sboru Real Life Church v Kalifornii. Pastor údajně trpěl duševní poruchou, která ho nakonec přivedla až k sebevraždě.

Dan Drápal: Přijde to i k nám?

Naštěstí ne vše, co v Americe vymyslí, dorazí i k nám. A naštěstí máme za sebou zkušenost s komunistickou vládou, kdy se většina obyvatelstva sice naučila přetvařovat, aby nějak přežila, nicméně naučila se alespoň do jisté míry reflektovat, co se děje.

 

-red-  Datum: 31. prosince 2019  Foto: YouTube – Z. Čaputová a F. Mikloško

 

Exit mobile version