Křesťan dnes

Největší americký sbor ruší bohoslužby. Osteen se stěhuje pouze na internet

wikimedia commons

Houston – Joel Osteen přesouvá své bohoslužby texaského sboru Lakewood na internet v reakci na šíření koronaviru po USA.

Bylo přijato rozhodnutí pozastavit veřejné bohoslužby poté, co starosta města Sylvester Turner prohlásil, že šíření virusu se stalo životu ohrožujícím pro veřejnost.

Lakewood je největším sborem v USA a každý týden plní Compaq Center – bývalou domovskou halu basketbalového týmu Houston Rockets – s přibližně 40 000 věřícími.

TGC: Kanye West by měl vědět, kdo je Joel Osteen

Houstonský nedenominační sbor uvedl, že veřejné bohoslužby byly pozastaveny ve světle pokynů starosty, „spolu se skutečností, že Lakewood každý týden přitahuje množství zahraničních návštěvníků“.

„Přestože se omlouváme za jakékoli nepříjemnosti, které to způsobuje našim členům a návštěvníkům, máme pocit, že tento krok je nezbytný k zajištění bezpečnosti všech občanů tohoto velkoměsta, zejména těch nejzranitelnějších z nás,“ píše se podle Christian Today v emailovém stanovisku.

Místo toho bude církev vysílat své bohoslužby online a hodnotit situaci „každý týden“ v souladu s oficiálním nařízením státních úřadů.

„Doufáme, že shromáždění budou pokračovat ve velmi brzké době,“ poznamenal sbor.

Podle Sermon Central je sbor Lakewood s návštěvností 43 tisíc lidí nejnavštěvovanějším sborem v USA. Druhým v pořadí je další texaský sbor z Houstonu – Second Baptist Church s návštěvností 23 600 věřících.

Milníkem služby Joela Osteena a dalším svědectvím v mnoha jeho kázáních se stalo získání bývalé haly basketbalového klubu Houston Rockets. Osteen a jeho tým musel přesvědčit většinu městské rady svými argumenty a plány pro dobrozdání prodeje. Joel vzpomíná jak v procesu rozhodování spolu s manželkou chodívali kolem budovy a vírou vyznávali, že jim budova patří. To se navzdory silné opozici ze strany některých členů rady stalo v roce 2003 skutečností. Sbor však musel vynaložit desítky milionů dolarů na rekonstrukci budovy. V roce 2005 byl sbor slavnostně otevřen.

Osteenův styl kázání se však stal trnem v oku mnoha křesťanům. Pravdou je, že mnohé rysy vedení bohoslužby jsou u něj velmi specifické. Součástí každé bohoslužby je asi patnáctiminutový proslov jeho manželky Victorie.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 17. března 2020  Foto: Wikipedia – Joel Osteen

Exit mobile version