Křesťan dnes

Představitelé Anglikánského společenství vyzvali k odvážnému řešení krize s očkováním proti Covid-19

Welby

Vedoucí představitelé Anglikánského společenství vyzvali Světové zdravotnické shromáždění (WHA), aby s odvahou reagovalo na „váhavost s očkováním“ proti Covid-19.

Setkání anglikánských arcibiskupů a biskupů, kterému předsedal arcibiskup z Canterbury, Justin Welby, probíhalo podle Christian Today online po dobu dvou dní.

SOUVISEJÍCÍ„Anglikánská církev ztrácí směr,“ reaguje konzervativní duchovní na odchod ke katolíkům

Představitelé církve, kteří vedou 41 anglikánských provincií ve zhruba 165 zemích světa, napsali dopis WHA před jejím zasedáním, v němž ji vyzvali, aby „byla rázná a odvážná ve svých plánech na mezinárodní dohodu o globální připravenosti a reakci na mimořádné události.“

Naléhali také na WHA, „aby se zabývala zlepšením spravedlivé distribuce vakcíny, a aby informováním řešila problémy s váháním při očkování po celém světě.“

Apel lídrů anglikánské církve přichází poté, co mezi odborníky rostou obavy ohledně nové varianty koronaviru s názvem Omikron, který omezil cestování do jižní části Afriky.

SOUVISEJÍCÍAnglikánská církev v Keni láme bariéry, do pozice biskupa byla vysvěcena žena

Představitelé církve v prohlášení po svém setkání uvedli: „Jsme jednotní a voláme po větší spravedlnosti při distribuci vakcín, při řešení současné nerovnosti.“

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Vyzvali ke „štědrosti od těch, kteří mají, k těm, kteří nemají“ a k „většímu uznání dopadu pandemie na zdraví a vzdělání“.

Duchovní podpořili také celosvětovou účast na Lambethské konferenci anglikánských biskupů, kterou má v červenci a srpnu příštího roku pořádat arcibiskup z Canterbury.

Konzervativní anglikánští biskupové z hnutí GAFCON, včetně arcibiskupů Keni, Nigérie, Ugandy a Rwandy, prohlásili, že budou setkání bojkotovat kvůli rozhodnutí arcibiskupa Welbyho pozvat biskupy z Episkopální církve v USA, která schvaluje sňatky osob stejného pohlaví.

Arcibiskup Súdánu Ezekiel Kondo však naléhal na anglikánské tradicionalisty, aby navštívili Lambeth a zastávali se biblického učení o lidské sexualitě, uvádí americký web Anglican Ink.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 1. listopadu 2021 Foto: CC Search – Justin Welby

Exit mobile version