Křesťan dnes

Prosba o modlitby za dvě evangelikální rodiny v Mexiku, které čelí perzekuci

Křesťané jsou vyzváni k modlitbám za dvě protestantské rodiny, kterým v Mexiku hrozí násilné vysídlení z místní komunity hlásící se k náboženské většině.

Na společném setkání, které se uskutečnilo 6. září, měly obě rodiny zakázáno mluvit a bylo jim vyhrožováno, že budou odpojeny od základních služeb nebo budou vyloučeny z komunity, pokud budou pořádat bohoslužby a nezaplatí zbytek nezákonné pokuty.

SOUVISEJÍCÍProtestantům koronavirus v katolickém Mexiku způsobuje vážné problémy

Obě rodiny patří k baptistické církvi v La Mesa Limantitla, severně od hlavního města Mexika. Christian Solidarity Worldwide vyzývá státní představitele v Hidalgu, aby zasáhli jménem těchto dvou protestantských rodin.

Protestantské rodiny v této oblasti jsou pod tlakem již více než dva a půl roku poté, co byly mnohé v lednu 2019 donuceny podepsat dohodu, podle které se vzdávají své víry.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Zatímco dohodu podepsalo 8 rodin, Cruz Hernández, Santiago Hernández a jejich manželky, Maria Francisca Martínez Hernández a Angelina Martínez Hernández, to odmítli. V důsledku toho byl jejich přístup k vodě, kanalizaci, vládním benefičním programům a komunitnímu mlýnu na více než rok zablokován.

Anna-Lee Stangl z CSW k případu uvedla: „Pokud vláda státu odmítne chránit práva náboženských menšin, musí zasáhnout federální vláda. Vláda se musí na státní i federální úrovni zabývat kulturou beztrestnosti, která umožnila, aby takové porušování bylo příliš dlouho nekontrolováno, a zajistit, aby rodiny jako rodiny pana Cruze Hernándeze a Santiaga Hernándeze mohly svobodně vyznávat jakékoli náboženství.“  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. září 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version