Křesťan dnes

Warren: Musíme být k sobě upřímní a přiznat si, že SBC je v krizi 

Rick Warren prohlásil, že Jižní baptisté (SBC) musí být po letech poklesu počtu členů upřímnější ke své současné trajektorii. 

Warren spustil novou čtyřdílnou sérii videí nazvanou „SBC na rozcestí“, ve které se zabývá „bezprecedentním úpadkem“ denominace. 

SOUVISEJÍCÍWarren obvinil baptisty z pokrytectví, že vylučují sbory kvůli ordinaci žen 

Říká, že vedoucí představitelé SBC by měli být klesajícím počtem členů znepokojeni.

„SBC je v krizi,“ poznamenal. „Během 17 let ztratila denominace 3 miliony členů. Nejde o chvilkový problém ani o důsledek pandemie; je to trajektorie, po které se pohybujeme již delší dobu,“ cituje Warrena portál Christian Today

„Zdá se, že někteří vedoucí představitelé SBC si to nejsou schopni přiznat nebo o tom mluvit, ale popírání této reality je nepoctivé. Měli bychom si s tím dělat starosti.“

Baptistický pastor ve svém poselství předkládá řadu doporučení, jak úpadek zvrátit a denominaci oživit. 

V jednom z dílů předkládá „novozákonní argumenty pro službu žen“. Právě ordinace žen bylo důvodem, proč jím založená církev Saddleback byla na začátku tohoto roku vyloučena z denominace. 

Saddleback se proti svému vyloučení odvolal a Warren by měl promluvit ke shromáždění delegátů baptistických sborů na červnové výroční konferenci v New Orleans. 

„Pokud něco stojí za záchranu, bojujte za to,“ řekl.

„Moje baptistické kořeny jsou hluboké. Z obou stran mé rodiny mám baptistické pastory, a to již po čtyři generace. Přivedli mě ke Kristu, vzdělávali mě na vysoké škole a v semináři a podporovali mě ve službě,“ pokračoval. 

„Vyzývám SBC, aby se zamyslela nad Zjevením 2,5, kde se píše: ‚Považte, jak hluboko jste klesli! Čiňte pokání a dělejte prvotní skutky.“

Začátkem tohoto měsíce byl Warren uveden do funkce historicky prvního rektora Spurgeonova semináře, největší evangelikální koleje ve Velké Británii, kterou založil vlivný baptistický kazatel Charles Haddon Spurgeon.

První část Warrenova videoseriálu je nyní k dispozici ke zhlédnutí online.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. června 2023 Foto: Saddleback – Rick Warren

Exit mobile version