Křesťan dnes

Stalo se v zahraničí v roce 2019 – události, které vás zaujaly

Joshua Harris

Přinášíme několik událostí ze světa, o kterých jsme informovali v roce 2019.

 

5 křesťanských filmů, které v roce 2019 přijdou do kin

Úspěch křesťanských snímků v posledních letech vedl k návratu hollywoodských filmů týkajících se víry. V roce 2018 film I Can Only Imagine vydělal více než 17 milionů dolarů během víkendu, kdy přišel do kin, a přes 83 milionů celkově. A snímek Apoštol Pavel byl při uvedení jedním z deseti nejnavštěvovanějších filmů. Očekává se, že v roce 2019 zaznamenají křesťanské filmy podobný úspěch.

 

Bieber slíbil Bohu, že na sex s Hailey počká do svatby

Zpěvák Justin Bieber sdělil, že s manželkou Hailey čekali se sexem až na svatební noc, protože slíbil Bohu, že po boji se závislostí na sexu bude žít čistý život.

 

Anketa: Koho budú voliť v druhom kole prezidentských volieb?

Oslovili sme niektorých křesťanských respondentov s otázkou koho budú voliť v prezidentských volbách a prečo?

 

Teroristé útočili na Srí Lance na kostely a hotely, na 207 obětí

Na turisty oblíbený ostrov Srí Lanku zaútočili dnes teroristé, kteří o Velikonoční neděli odpálili zhruba ve stejnou dobu výbušniny ve třech kostelech a třech luxusních hotelech. Zemřelo při tom 207 lidí, včetně asi 36 cizinců, a přes 400 dalších osob bylo zraněno.

 

10 věcí, které by každý křesťan měl vědět o islámu

Křesťanský portál The Gospel Coalition zaměřený na reformovanou teologii přišel s několika důležitými informacemi, které by křesťané měli vědět o islámu. Jako křesťané v globálním světě se budeme více setkávat s uctívači Alláha a při interakci s nimi je dobré znát několik faktů o tomto náboženství.

 

Italští věřící mají z iniciativy papeže nové znění Otčenáše
 Italští věřící mají nové znění Otčenáše – při této modlitbě už nebudou říkat „neuveď nás v pokušení“, ale „nedopusť, abychom upadli do pokušení“, napsal britský deník The Guardian. Změnu inicioval papež František, podle něhož z původního překladu vyplývá, že pokušení přivozuje Bůh.

 

Autor populární knihy o chození již není křesťanem

Týden po informacích o oddělení od své manželky autor bestselleru, který ovlivnil celé generace mladých křesťanů, přišel se šokujícím přiznáním, že opustil víru.

 

Autor písní Hillsongu: „Opravdu ztrácím svou víru“

Marty Sampson, plodný hudebník worship písní známý pro svou práci s Hillsong Worship, Hillsong United, Delirious a Young & Free, odhalil, že ztrácí svou víru a je přesvědčen, že křesťanství je „jen dalším náboženstvím“.

 

Nový Jižní Wales legalizoval zabíjení nenarozených dětí až do narození

Politici potratů slavili čtvrtek poté, co australský stát Nový Jižní Wales legalizoval zabíjení nenarozených dětí až do narození. Kontroverzní zákon umožňuje potraty z jakéhokoli důvodu až do 22. týdne a do narození se svolením dvou lékařů a nemocničního výboru, uvádí The Independent.

 

Vrah a mučednice. Příběh Kayle Muellerové a vůdce ISIS Bagdádího

Kayla Muellerová se narodila ve městě Prescott v Arizoně. Navštěvovala North Arizona University, kde studovala politologii.

V prosinci 2012 Kayla odcestovala na turecko-syrskou hranici, aby poskytla pomoc syrským uprchlíkům. Trpěla spolu s trpícími a na svém blogu v té době napsala: „Hněv, smutek a strach jsou nejlepší komponenty pro soucit.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 28. prosince 2019  Foto:  Facebook – Josua Harris

 

Exit mobile version