Další zatčený kněz v Nikaragui

Kněz Óscar Benavídez je třetím členem místní katolické komunity, který byl zatčen v rámci vlny represivních opatření vlády prezidenta Ortegy. 

Diecéze Siuna potvrdila zatčení Óscara Danila Benavídeze Tinoca, faráře kostela Ducha svatého v obci Mulukukú v severokaribské pobřežní autonomní oblasti Nikaraguy. Podle organizací na ochranu lidských práv byl tento kněz poté, co v neděli odsloužil mši svatou, vyveden z vozidla a zatčen policejními těžkooděnci. Diecéze také uvádí, že důvody tohoto opatření, které se přidružilo k letošnímu zatčení dvou dalších katolických kněží, nejsou známy.

Podle místních médií nebylo zpočátku jasné, kde se otec Benavídez nachází, ale později byl nalezen na ředitelství soudní pomoci, známém spíše jako El Chipote, které se nachází v hlavním městě Managua, více než 300 kilometrů od místa zadržení. Poté, co diecéze požádala úřady o informace o stavu zatčneného kněze, vyzvala v tiskovém prohlášení věřící, aby se připojili k modlitbě „za jejich kněžského bratra, jehož jediným posláním je a bylo hlásat dobrou zprávu o Ježíši Kristu, který je slovem života a spásy pro všechny“.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 18. srpna 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář