Děti v Sýrii žijí v neustálé hrůze války. Sedm z devíti z nich usíná každý večer s prázdným žaludkem

Hlad, žízeň, nemoci a beznaděj. To je realita většiny syrských rodin s dětmi. 90 % obyvatel této země žije v chudobě a utrpení, přičemž mnoho dětí trpí podvýživou. Ačkoliv jsou děti nejméně zodpovědné za ozbrojené konflikty, trpí nejvíce jejich následky. 

Po loňském smrtícím zemětřesení a 13 letech trvajícím násilím jsou potřeby syrských obyvatel naléhavější než kdy jindy. Děti narozené po roce 2011 neznají nic jiného než válku a katastrofy. Prožívají neustálý hřmot raket a nemají přístup ke vzdělání. Jen díky humanitární pomoci mají tyto děti a jejich rodiny šanci odolat zoufalství a těžkostem, které jim život přináší. 

Než přišla válka, měli lidé v Sýrii domov a práci. Ale miliony lidí musely opustit své domovy a mnoho z nich ztratilo své nejbližší. Ženy jako Hala, babička čtyř vnoučat, nám popsala beznaděj své situace. „Musím si půjčovat peníze, abychom přežili. Život ve stanu je drsný. Ale co nadělat? Nemáme kam jinam jít.” 

Nedostatek pitné vody, šíření nemocí, nedostupnost léků a zdravotní péče – to vše vážně komplikuje již tak složitou situaci. 

Přidáte se k nám a pomůžete zmírnit velmi těžkou situaci těchto rodin? Vaše pomoc zajistí, že děti vyrůstající ve válkou zmítaných zemích získají lepší přístup k bezpečné vodě, dostatečné stravě, zdravotní péči, vzdělání a ochraně, kterou tak zoufale potřebují.  

Zjistěte více o tom, jak a kde CARE pomáhá dětem žijícím ve válečných konfliktech.  

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář