Evangeličtí faráři získali ocenění předsedy Senátu

Stříbrnou medaili předsedy Senátu Parlamentu České republiky obdrželi ve středu 28. září 2022 za svou práci faráři Jakub Helebrant a Karel Müller, kteří na sociálních sítích vystupují jako duo „Pastoral Brothers“.

Celkem 19 osobností české společenské, vědecké a kulturní scény obdrželo u příležitosti Dne české státnosti z rukou předsedy horní komory parlamentu Miloše Vystrčila stříbrné pamětní medaile jako ocenění za jejich službu. 

Mezi laureáty se ve Valdštejnském paláci objevili například operní pěvkyně Dagmar Pecková, novinářka Lída Rakušanová, zpěvačka Ida Kelarová, spoluzakladatel organizace Člověk v tísni Igor Blažević, vědci Milan Hluchý a Jan Žďárek, bohemistka a lingvistka působící mj. v Ústavu jazyků a komunikace neslyšících Alena Macurová, tvůrce aplikace Záchranka Filip Maleňák, zakladatelé spolku Děti úplňku manželé Třešňákovi či spisovatel, scénárista a autor cyklu Toulky českou minulostí Petr Hora-Hořejš.

A také dva mladí evangeličtí faráři Jakub Helebrant a Karel Müller, kteří svou víru a pohled na svět sdílí prostřednictvím humoru, neotřelých videí, skečů a satirických obrázků, a to především na sociálních sítích, kde jejich produkci pod značkou Pastoral Brothers sledují tisíce lidí. Leckdy provokativním způsobem boří mýty a předsudky o náboženství a vzájemném soužití i toleranci ve společnosti. „Za originální přístup k tradičnímu,“ zní ostatně i oficiální zdůvodnění na pamětním listu, který Jakub s Karlem obdrželi.

Zdroj: e-cirkev.cz Datum: 30. září 2022 Foto: e.cirkev.czJakub Helebrant a Karel Müller

Tags: ,,

1 Komentář

  1. Špatná volba, státní vyznamenání se udělují za celoživotní práci nebo mimořádný hrdinský čin. To je má objektivní výpověď.
    Ta subjektivní je, že k jejich působení mám řadu výhrad.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář