Kněz vyzývá k míru a propuštění deseti rukojmích v oblasti Sahelu

„O Vánocích se rodiny obvykle scházejí a slaví společně u prostřeného stolu, ale v některých z nich zůstane v srdci prázdné místo“, píše italský kněz, otec Pier Luigi Maccalli, u příležitosti letošních Vánoc agentuře Fides, která působí při Dikasteriu pro evangelizaci. Tento italský misionář byl více než dva roky v zajetí v oblasti Sahelu a v roce 2020 byl propuštěn. 

„Silné společenství srdce se všemi nevinnými oběťmi je jistě jedním z darů, které mi zkušenost dlouholetého zajetí zanechala,“ píše kněz ze Společnosti pro africké misie. O letošních Vánocích proto myslím na deset rukojmích v Sahelu, kteří stráví další svátky mimo domov. Nemohu než cítit solidaritu s rodinami všech rukojmích v Sahelu a letos se před jesličkami modlím za ně: kéž nastane mír a osvobození pro ně i pro Sahel.

SOUVISEJÍCÍPřes 100 katolických kněží a členů řádů bylo letos zabito, uneseno nebo zatčeno

Misionář konkrétně zmiňuje jména unesených. Jsou to: Rumun Iulian Ghergut, unesený v Burkině Faso 4. dubna 2015; Australan Arthur Kennet Elliott, unesený v Burkině Faso 15. ledna 2016; Američan Jeffrey Woodke, unesený v Nigeru 14. října 2016; Jihoafričan Christopher Bothma, unesený v Burkině Faso 23. září 2018; burkinabský kněz Fidei Donum Joël Yougbaré, unesený 17. března 2019 v Burkině Faso; italská rodina Langone Giovanni, Rocco a Donatella, unesená 19. května 2022 v Mali; a německý misionář z kongregace Bílých otců Hans-Joachim Lohre, unesený 20. listopadu 2022 v Mali.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 1. ledna 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář