Minoritní sexualita v pastoraci věřících 

ČEA iniciovala vznik knihy Minoritní sexualita v pastoraci věřících, jejímž autorem je psycholog Marek Macák. Shrnuje v ní své dlouholeté zkušenosti v pastoračním doprovázení lidí s jiným prožíváním sexuální orientace a jejich rodin. Věřím, že každému čtenáři dá nahlédnout do skutečných zápasů, hledání a cest. Nabízí nejen hluboké porozumění a erudici, ale také praktické kroky, jak reagovat a být duchovní podporou. Nejde primárně o teologickou knihu a její zaměření je pastorační, ale přesto ukazuje důležitost toho, jak může být zdravé doprovázení v této oblasti šancí pro hlubší pochopní evangelia v kontextu života sboru. Věřím, že bude důležitým materiálem i pro LGBT komunitu v církvi a vedoucí mládeží, kteří tyto otázky řeší velmi často. Marek Macák představí hlouběji svou knihu na Evangelikálním fóru 5.-7.10. v Praze.
​​​​​​​
Jiří Unger, tajemním ČEA Když se (nejen) v církvi řekne homosexualita, pak někdy naskakují předsudky, emoce, odsuzování, a to jak od některých příslušníků většinové společnosti, tak i zastánců LGBT komunity. Na konci pak zůstává bolest, osamocenost a zmatek. Navíc pokud se kdysi církve štěpily kvůli teologii, potom se dnes často štěpí kvůli postojům vůči homosexualitě. Jsem proto vděčný, že v nastíněné atmosféře vyšla kniha M. Macáka Minoritní sexualita v pastoraci věřících. 

David Novák, kazatel a předseda Rady Církve bratrské


V této – v Česku zcela ojedinělé – knize nabízí psycholog Marek Macák základní přehled různých přístupů k pastoraci lidí s minoritní sexuální orientací, zvláště v prostředí evangelikálních církví. Činí tak s velkým nadhledem, bohatými zkušenostmi a pastýřským přístupem. Kniha je dostatečně stručná, aby si ji přečetl každý, a přitom erudovaná, s hojnými poznámkami a doporučenou literaturou pro hlubší studium. Díky tomu se stane vítaným průvodcem pastorů a všech křesťanských vedoucích, kteří si v této oblasti potřebují vytyčit základní rámec pro vedení církve otevřené všem lidem hledajícím Boha.

Lukáš Targosz, pastor církve Element v Hradci Králové a národní ředitel Global Leadership Summit 

Zdroj: Česká evangelikální aliance Datum: 19. července 2022 Foto: Použité profilové fotografie: Evangelikální teologický seminář a Život víry.  

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář