Ostravské listopadání 2022

Festival Ostravské listopadání, kterého organizátorem je ČCE Ostrava, se bude konat ve dnech 11-13. listopadu 2022 v Ostravě. Pozvánku a více informaci najdete uvnitř článku.

Jaro, February, Veronika June a hudební dílna na bohoslužby to částí hudebního programu. V rámci „mluveného slova“ vystoupí improvizační divadlo, Katarzyna Gattnar (recitace), Ellen Makumbirofa (slam poetry) a Pastoral Brothers (bohoslužby a beseda).

Ostravské listopadání se uskutečnilo poprvé pravděpodobně na podzim roku 1993, a to s cílem dát hudební prostor (nejen) křesťanským hudebním skupinám a písničkářům. Byla to zároveň akce seniorátní mládeže. Jako každý jiný festival i Listopadání prošlo určitým vývojem. Cíl se sice nezměnil, ale součástí Listopadání je dnes také program pro mládež nebo hudební dílna jako příprava na doprovod při nedělních bohoslužbách. Mezi hosty Listopadání patřili např. Eva Henychová, De Jong, Filadelfie, Tomáš Najbrt, Melodive, Adam Bubík, David Stypka, pěvecká sdružení Tensing, Simona Martausová, Traband, Pavel Helan, Jarda Svoboda Trabandita a mnoho dalších.

Letošní ročník 2022 pro Vás připravuje tým ve složení: Jaro a Klára Korbelovi, Jana Grollová a Ewa Jelinek.
Na Ostravské listopadání jsme získali v letech 2018, 2019 a 2022 dotace z obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

listopadani.evangnet.cz

Autor: e-cirkev-cz Datum: 12. října 2022 Foto: e-cirkev.cz

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář