Ozbrojení bandité zabili kněze v Konžské demokratické republice

Kinshasa (Agentura Fides) – „Mons. Timothée Bodika Mansiyai, biskup z Kikwitu, s hlubokým zármutkem oznamuje svým věřícím a lidem dobré vůle smutnou zprávu o smrti otce Godefroida Pembele Mandona. Svěřujeme duši vašim vroucím modlitbám“, stojí v nekrologu, který 7. srpna podepsal Francis-Emmanuel Kimwanga, kancléř diecéze Kikwit, a který byl přečten v diecézním rozhlase.

„Otec Pembele byl zastřelen v noci z 6. na 7. srpna  ve farnosti svatého Josefa Mukasy v Kikwitu ozbrojenými bandity, kteří vtrhli na faru. Po převozu do Kinshasy zemřel v neděli 7. srpna  v nemocničním centru Olive Lembe Kabila v Nsele. Ve stejnou noc z 6. na 7. srpna  přepadli ozbrojení lupiči i další farnost Saint Murumba v témže městě Kikwit, „kde okradli ženy, které se připravovaly na primici jednoho novokněze, a odnesli si osobní předměty místního katechety“, uvedly shodné zdroje pro agenturu Fides.

K vandalským činům dochází v Konžské demokratické republice od roku 2021. Stalo se tak v diecézích Mbuji-Mayi v provincii Kasai a Kabinda, hlavním městě provincie Lomami. Totéž platí pro diecéze Kisantu v Centrální provincii Kongo, Idiofa v provinciích Kwilu a Kasai, jakož i pro arcidiecézi Kinshasa a diecézi Butembo-Beni v provincii Severní Kivu.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 14. srpna 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář