10. ročník Týdne pro rodinu: Hledáme své kořeny

Tak jako strom vyrůstá z kořenů, první lidská zkušenost se formuje v rodině. V rodině zapouštíme kořeny, vyrůstáme, jsme součástí košaté koruny lidských vztahů a učíme se být součástí společenství. Ovoce našich životů, výsledky naší práce, výchovy a usilování jsou podmíněny vším, co jsme se v rodině naučili. V rodině nacházíme podporu a zázemí, s rodinou také oslavujeme úspěchy a milníky našich životů.

Každý rok v květnu přichází také příležitost připojit se ke stovkám dalších rodin a navštívit akce Týdne pro rodinu, který letos proběhne od 14. do 20. 5. v řadě měst a míst České republiky. Vyhlašovatelem Týdne pro rodinu je Asociace center pro rodinu, střešní organizace propojující řadu subjektů, které se celoročně rodinám věnují, připravují pro ně programy a pomáhají vytvořit podmínky, v nichž se rodinám dobře daří.

 

[adrotate banner=“14″]

 

K týdnu pro rodinu se připojuje také řada dalších aktérů, obcí, regionů, institucí, které se tak chtějí přihlásit k myšlence, že rodina je jedinečným prostorem lidského růstu a zrání a že je v zájmu nás všech, aby se rodině dařilo co nejlépe.

Motto letošního Týdne pro rodinu míří ke kořenům – a nabízí tak řadu různých způsobů, jak se k němu přidat. Kořeny každé rodiny jsou skryty v rodinné historii, ve starých fotografiích, vyprávění babiček a dědečků o lidech a časech dávno minulých. Rodokmeny zase nabízejí odraz zmizelé historie, často v nich nacházíme místa a jména, která rozšíří náš pohled na vlastní původ o nečekané rozměry. Mohou být námětem netradičního rodinného výletu do míst, kde žili či působili naši předkové. V kořenech rodiny nacházíme i tradice či rituály, které jsou v každé rodině něčím zvláštní a jedinečné. Semínko, které rodina společně zasadí, se může stát košatým svědkem stálosti v čase, věrnosti a odpovědnosti jednoho za druhého – a také dárcem stínu a domovem ptáků.

Je jen na nás, abychom nezapomínali na kořeny, z nichž vyrůstáme.
Více informací a pozvánky k akcím Týdne pro rodinu, stejně jako seznam všech subjektů, které se k němu připojují, najdete na Facebooku (Týden pro rodinu) i na www.acer-cr.cz .

 

Zdroj: Tisková Zpráva
Foto: Pixabay

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář