120. plenární zasedání ČBK se uskuteční na Svatém Hostýně

Praha – Čeští a moravští biskupové i představitelé mužských a ženských řádů se sejdou na 120. plenárním zasedání, které se bude konat ve dnech 21. – 23. října 2019 na Svatém Hostýně, informuje stránka katolické církve.

V rámci plenárního zasedání ČBK se biskupové českých a moravských diecézí a zástupci konferencí vyšších řeholních představených seznámí s informacemi o církvi ve společnosti či novinkami z řádů a řeholí (KVŘP). Jiště budou reagovat i na rozhodnutí Ústavního soudu, který 15.10. zamítl zákon ohledně zdanění tzv. církevních náhrad. Celého plenárního zasedání se bude účastnit i apoštolský nuncius pro Českou republiku arcibiskup Charles D. Balvo.

Biskupové budou řešit ekonomické záležitosti týkající se organizací, které církev zřizuje nebo které spadají pod její gesci. Na programu bude mimo jiné schválení Kodexu Charity ČR či informace, na jaké účely půjde výtěžek se sbírky na Blízký Východ. Biskupové budou také hovořit o dohodě mezi ČBK a ERC ohledně duchovní služby u Policie ČR. Budou debatovat o možném zřízení katechetického institutu či o nabídce pro přípravu na manželství pro civilně sezdávané atd.

Na Svatý Hostýn přijede i velvyslanec ČR ve Vatikánu Václav Kolaja, se kterým by měli biskupové hovořit o stavu příprav na listopadovou národní pouť v Římě, která se koná u příležitosti 30 let od kanonizace sv. Anežky České.

Veřejnost se může s biskupy sejít na koncelebrované mši svaté v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně v úterý 22. října v 17.30. Hlavním celebrantem bude biskup František Radkovský, kazatelem biskup Pavel Posád.

 

Autor: cirkev.cz  Datum: 18. října 2019  Foto: CC Search – sv. Hostýn

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář