5 křesťanských filmů, které v roce 2019 přijdou do kin

Úspěch křesťanských snímků v posledních letech vedl k návratu hollywoodských filmů týkajících se víry

V roce 2018 film I Can Only Imagine vydělal více než 17 milionů dolarů během víkendu, kdy přišel do kin, a přes 83 milionů celkově. A snímek Apoštol Pavel byl při uvedení jedním z deseti nejnavštěvovanějších filmů. Očekává se, že v roce 2019 zaznamenají křesťanské filmy podobný úspěch.

The Least of These (1. února 2019)

Prvním křesťanským filmem mířícím do amerických kin je pravdivý příběh misionáře Grahama Stainese, který byl v roce 1999 umučen v Indii. Snímek The Least of These vypráví příběh, který vedl k vraždě australského misionáře a jeho synů sloužících indické komunitě malomocných.

Ve filmu se v hlavních rolích objeví Stephen Baldwin, Shari Rigby nebo Sharman Joshi. „Vím, že mě Bůh do tohoto filmu povolal,“ uvedl Baldwin pro The Christian Post. Snímek The Least je podle něj zmocněný Duchem svatým.

Heavenly Deposit (10. února 2019)

Heavenly Deposit je nový film režiséra Ricka Irvina a scénáristy a herce George Vincenta. V hlavních rolích se představí John Savage, Bonnie Hellman, Meredith Thomas nebo Alisha Seaton.

„Když byl ještě malým chlapce, zemřel mu otec, a proto Peter nevěří v Boha. O pár let později se stane neúspěšným hercem, který si neumí dát pauzu – až nakonec setkání s Bohem otřese celým jeho světem. Pyšný muž si připadá, jako by nesl tíhu celého světa, dokud tato zkušenost nezmění jeho život a on už nemůže popírat Boží moc,“ píše se v anotaci k filmu. Snímek získal pět ocenění Dove Awards za obsah přátelský k rodině a víře.

„Heavenly Deposit je osobní příběh založený na skutečných událostech. Po setkání s Bohem, které můj život navždy změnilo, jsem se ho rozhodl sdílet s kýmkoliv jsem mohl. Když jsem seděl v kavárně, když jsem si nechával mýt auto, při nákupech… doslova kdekoliv. Vždy s úmyslem, aby na tom tito lidé byli lépe, než když jsem je potkal. A pokaždé, když jsem skončil, odpověď byla stejná: slzy a poděkování za to, že jsem s nimi svůj příběh sdílel. Jednou jsem ho vyprávěl muži, o kterém se později ukázalo, že to byl kněz. Velmi na mě naléhal, abych tento příběh přetvořil ve film a sdílel jej se světem!“ vysvětlil Vincent, jak scénář vznikal.

Run the Race (22. února 2019)

Dalším filmem, který v únoru přichází do kin, je Run the Race, snímek koprodukovaný Timem a Robbym Tebowovými. Vypráví fiktivní příběh dvou bratrů na střední škole, kteří se snaží najít řešení svých problémů. Snímek ukazuje, co všechno je možné, pokud se člověk místo toho, aby dál prchal pryč od Boží lásky, obrátí a utíká směrem k ní.

„Zemřela mu matka a otec jej opustil, atlet Zach ale zaznamenává úspěch na fotbalovém hřišti, snaží se získat vysokoškolské stipendium a dostat svého bratra pryč z města. Pak ale Zacha zaskočí vážné zranění a jeho sny musí jít stranou,“ píše se v synopsi filmu.

V roli Zacha se představí Tanner Stine, jeho bratra Davida ztvární Evan Hofer. V dalších rolích se objeví Mykelti Williamson nebo Frances Fisher.

XL: The Temptation of Christ (6. března 2019)

Další na seznamu je film zobrazující pokušení, kterým Kristus podle evangelií Matouše, Marka a Lukáše čelil, když se po svém křtu 40 dní a nocí postil. Snímek vytvořila nezávislá společnost Faithwork Pictures, jejíž cílem je produkovat filmy, které budou přinášet Krista do současné kultury.

V roli Ježíše se představí Shayan Ardalan. „Tento film poslouží jako mocný nástroj k tomu, aby ostatním pomohl uvěřit. Myslíme si, že je nezbytné pro každého křesťana, aby porozuměl důležitosti Krista a jeho odmítnutí hříchu. Kristus to udělal během postu v divočině, kterým strávil 40 dní a 40 nocí,“ uvádí tvůrci filmu.

The Islands (22. března 2019)

The Islands je historický film založený na pravdivém příběhu havajské královny Kapiolani, která před dvěma stoletími našla Krista. Její obrácení mělo obrovský dopad a přineslo křesťanství na všechny havajské ostrovy.

Podle tiskové zprávy je toto obrácení a to, co následovalo, považováno za „největší čin morální odvahy jakéhokoliv světového vůdce“. Film Tima Cheye byl celý natočen na Havaji. V roli královny se představí Teuria Shanti Napa, bostonské misionáře ztvární Mira Sorvino a John Savage. Ve filmu se objeví mnoho rodilých Havajců a Polynésanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Kristýna Gillíková Zdroj: The Christian Post

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář