5 křesťanů v kabinetě Donalda Trumpa, které byste měli poznat

 

Donald Trump si vybral do vládních funkcí i aktivní křesťany různých denominací. Noviny The Christian Post seznámily své čtenáře s profily pěti křesťanských osobností, které by měly zasednout v budoucím kabinetě.

Mike Pence, guvernér Indiany, zvolený za viceprezidenta

Jen málo politiků hovoří o své víře v Ježíše tak otevřeně jako muž, kterého si vybral Donald Trump za svého viceprezidenta, guvernér Indiany, Mike Pence.

Pence se během své kariéry nezávisle na tom, v jaké veřejné funci se nacházel, opakovaně deklaroval za křesťana, konzervativce a republikána – přesně v tomto pořadí.

Jak uvádí The Christian Post, Pence vyrůstal v katolické rodině, jako mladý dospělý častokrát nevidel význam své víry. Během svého studia na Hanover College se seznámil se skupinkou křesťanských studentů, kteří měli  „nakažlivou radost ze života a vnitřní silu v radostech i strastech.“  Pence a jeho manželka Karen navštěvují evanjelikální sbor The College Park Church v Indianapolisu.

Betsy DeVos, aktivistka a filantropka

Donald Trump si vybral za ministryni školství čelní představitelku ve školním hnutí s vazbami na křesťanskou reformovanou společnost v západním Michiganu.

Podle deníku Politico pronesla DeVos roce 2001 řeč na shromáždění křesťanských filantropů o důležitosti zapájení kultury do Božího království. The Christian Post  poznamenává, že DeVos byla členkou staršovstva ve sboru Mars Hill Church, kde sloužil Rob Bell jako hlavní kazatel.

Jeff Sessions, senátor za stát Alabama

Senátor za stát Alabama, Jeff Sessions se má stát novým ministrem spravedlnosti. Sessions byl aktivně zapojen do služby ve svém domovském sboru Ashland Place United Methodist Church v Mobile jako předseda správní rady sboru a jako učitel v nedělní škole, rovněž byl zvolen jako delegát na Výroční konferenci metodistů v Alabamě.

Ben Carson, neurochirurg

Známý lékař nemocnice John Hopkins, který byl jedním ze 17 republikánských kandidátů na post prezidenta, byl Trumpem vybrán na post ministra pro rozvoj bytové a městské výstavby. Respektovaný neurochirurg se politicky zviditelnil na národní modlitební snídani v r. 2013, kdy pronesl řeč, ve které kritizoval politickou korektnost zákona o zdravotní reformě podepsaného prezidentem Obamou a volal po daňovém systému založeném na biblickém principu desátků.

Carson, člen Církve adventistů sedmého dne, řekl pro časopis Religion News Service v roce 1999: „Trávil jsem mnoho času ve sborech mimo Církev adventistů sedmého dne, protože nejsem přesvědčen, že denominace je nejdůležitější věc … Myslím, že je to vztah s Bohem, který je nejdůležitější.“

Rick Perry, bývalý guvernér státu Texas

Nejdéle sloužící guvernér Texasu Rick Perry byl pověřen vedením Ministerstva energie. Perry, jako guvernér, otevřeně obhajoval náboženskou svobodu státu Texas.

Vyrůstal v baptistickém a metodistické sboru. V roce 2014 byl opět pokřtěn. Perry a jeho manželka navštevovali stejný sbor metodistické církve jako prezident George W. Bush. Po zvolení guvernérem se s rodinou přestěhoval do Texasu, kde navštěvoval sbor Lake Hills Church v Austinu.

Zdroj: The Christian Post

Foto: Wikpedia

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář