Abby Johnson: To nejsou jen tkáně a buňky, ale živá bytost

Abby Johnson je známá díky své transformaci z ředitelky kliniky Planned Parenthood, která nabízí potraty, na jednu z nejvlivnějších amerických obhájkyň ochrany pro nenarozené děti.

Na základě Jejího životního příběhu byl natočen celovečerního film „Unplanned“ (Neplánovaný). Johnson nedávno mluvila v podcastu pro PureFlix, kde tvrdí, že nenarozené děti nejsou „jen tkáně“.

Přiznala se, že často slyší lidi, kteří říkají, že podstoupit potrat je velice složité rozhodnutí. Podle jejího názoru existuje ideologická nekonzistentnost, zejména pokud jde o smutek u matek, které souhlasí, aby si samy ženy svobodně vybraly, zda chtějí potrat nebo nikoli.

„Pokud nevěříte, že je to lidská bytost – pokud skutečně věříte, že je to jen tkáň, že jsou to jen buňky, něco co se může zahodit, proč je to pro ženy tak složité rozhodnutí?“ zeptala se Johnson. „Je to těžké jen tehdy, když uznáte, že ve skutečnosti končí život člověka,“ dodala.

Abby Johnson se zapojena do množství aktivit na pomoc těhotným ženám a jednotlivcům, kteří se pokoušejí opustit zaměstnání na potratových klinikách.

Její organizace, Pro-Love Ministries, se zabývá odbornou pomocí organizacím zapojeným do pro-life hnutí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 28. ledna 2020  Foto: CC Search – Abby Johnson

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář