Adventista Radim Passer: V restitucích by měly platit stejné podmínky jak pro církev, tak pro občany

Praha – Miliardář a člen Círke adventistů sedmého dne mluvil o svém vztahu s Bohem. Domnívá se, že Nečasova vláda zašla při schválení restitucí dále, než měla. A myslí si, že Babiš do politiky nešel proto, aby dělal byznys.

Adventista Radim Passer byl hostem ČRo Plus a v úvodu řekl, že Bůh dal každému svobodu se rozhodnout, zda v Něj člověk bude věřit nebo ne a i když je víra dar, je dána každému.

V jeho případě setkání s Bohem změnilo cestu života „o sto osmdesát stupňů“ a přináší mu „pokoj a radost.“ „Věčný život je dar, který musíme přijmout vírou,“ řekl v rozhovoru český miliardář, protože neexistuje člověk, který by si to zasloužil svým dobrým životem. Přirozenou reakcí na Boží lásku vyjevenou v Kristu, je podle Passera, vytvoření vztahu s Ním a opětování této lásky.

K tématu restitucí pražský developer poznamenal, že všeobecně platí, že pokud se něco ukradlo, tak se to má vrátit. Na druhou stranu má informace, že církve v restituci byly zvýhodňovány oproti fyzickým osobám

Radim Passer dále uvedl, že do politiky vstoupit neplánuje, pokud mu to „nepřikáže Bůh“ a zůstává apolitický. Přiznal však, že finančně podpořil několik stran, kde věřil, že nešli do politiky, „aby si tam nakradli,“ ale je smutný z toho, že takových politiků je málo.

Ze součastných politických stran, vedle lidovců a Top09, nejvíce finančně podpořil Hnutí ANO Andreje Babiše, s kterým se poprvé setkal v roce 2010. Na dotaz, jestli se s vládou Andreje Babiše zlepšila korupce v společnosti, Passer připomněl, že korupce souvisí s morálkou, a je těžké z toho vinit jednu osobu a domnívá se, že „pan Babiš je osobou, která nešla do politiky, aby si z toho udělala byznys.“

Ke vztahu k majetku Passer vnímá svou pozici, „jako správce, nikoli vlastníka“. A rozhodování o firemních a osobních věcech u něj probíhá na úrovni modlitby, nebo prostřednictvím Bible a Ducha svatého, v který dává vedení pro každodenní život.

Radim Passer se narodil v roce 1963. Po vysokoškolských studiích začal v roce 1991 podnikat a založil společnost PasserInvest Group, jež se stala jednou z nejrespektovanějších developerských společností na českém trhu. Jako investor a developer je firma spojena s projektem administrativního a multifunkčního areálu na Praze 4 s názvem BB Centrum. Ten patří mezi největší a nejúspěšnější kancelářské areály v České republice.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Michal Nosál Foto: Passerinvest 

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář