Adventní koncert na náměšťském zámku nabídne barokní roráty

Náměšť nad Oslavou (Třebíčsko) – Barokní roráty v podání souboru Ritornello uslyší letos návštěvníci adventního koncertu na zámku v Náměšti nad Oslavou. Adventní koncert pořádá zámek letos podvanácté. Koncert Barokní roráty aneb Dialogus Nebe a Země v áriích odehraje soubor pod vedením Michaela Pospíšila na dobové nástroje. Koncert bude první adventní neděli 1. prosince v 17:00, řekl kastelán zámku Marek Buš.

Komorní soubor Ritornello se soustředí především na hudbu 16. a 17. století, je ale široce rozkročený od renesance po baroko, což zahrnuje hudbu od 15. do 18. století. Hudbou se nezabývá jen interpretačně, ale také badatelsky. Snaží se ji vrátit z kategorie vážné hudby mezi základní potřeby člověka, řekl Buš.

Podle programu tvoří soubor specialisté na daný obor, takže obsazení se mění. Jeho jádrem jsou dva až tři hudebníci, kteří často ovládají více nástrojů. Soubor používá ty historické nebo jejich věrné repliky. Hudebníci hrají i na barokní moldánky, šalmaje či niněry.

Sedmapadesátiletý Michael Pospíšil se narodil v Jihlavě. Studoval pražskou konzervatoř a soukromě u profesorky Terezie Blumové. Soubor Ritornello založil v roce 1993.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 28. listopadu 2019  Foto: Ritornello.cz – soubor Ritornello

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář