Africký představitel křesťanů varuje, aby se v boji s pandemií nezapomnělo na hladomor

Ženeva – OSN v dubnu varovala, že pandemie koronaviru nutí miliony čelit hrozbě hladomoru „biblických rozměrů“. V reakci na toto vyhlášení vedoucí představitel křesťanů v Africe zdůraznil, že je možné porazit hlad, který zotročuje mnoho rozvojových států.

Rev. Nicta Lubaale, generální sekretář Organizace afrických církví, uvedl, že nedostatek jídla se stal velkým problémem vzhledem k nedávným globálním údajům.

„Počet lidí, kteří hladoví ve světě, opět stoupá. Afrika, zejména subsaharská Afrika, je nejvíce zasažena, protože více než 20 procent populace je podvyživených. Příchod jakékoli krize by zhoršil tento stav,“ řekl podle informací Světové rady církví Lubaale.

Jeho komentář odráží postoj Davida Beasleyho, výkonného ředitele Světového potravinového programu OSN, který v Radě bezpečnosti OSN řekl, že při jednání s pandemií COVID-19 svět je také na pokraji pandemie hladomoru.

„Miliony civilistů žijících v zónách konfliktu, včetně mnoha žen a dětí, jsou na pokraji hladovění a strašidelný hladomor je velmi skutečnou a nebezpečnou možností,“ řekl Beasley.

Lubaale poznamenal, že je možné věci změnit, pokud světoví představitelé v této věci zakročí a budou jednat. „Jako lídři jsme selhali. Musíme odmítnout žít se skandálem chudoby uprostřed hojnosti,“ uvedl a dodal, že COVID-19 se objevil v době, když se některé africké země snažily komplexně řešit stávající výzvy související s potravinovou bezpečností.

Obává se, aby v reakci na COVID-19 svět neopakoval stejné chyby jako v počátku šíření HIV. „Přestali jsme řešit problém s jídlem, abychom si uvědomili kritickou situaci lidí žijících s HIV a AIDS.“

„Chceme zajistit, aby se na zemědělství nezapomnělo. Pokračujeme v angažování církví, abychom se ujistili, že je to součástí jejich reakce. Naši pastoři doprovázejí lidi ve venkovských oblastech, aby neupustili od zemědělství,“ vysvětlil Lubaale.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 11. května 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář