Afroamerická letniční denominace kvůli pandemii čelí finančním problémům. Nový biskup ji chce stabilizovat

Afroamerická letniční denominace Church of God in Christ (COGIC) zaznamenala během pandemie dramatický pokles finančních darů. Nový biskup denominace, který do své pozice nastoupil 20. března, se v prvním roce svého vedení zaměří hlavně na finanční stabilitu. 

Drew Sheard chce nejprve rozvíjet programy na posílení manželství a rodin a doufá, že se mu po volbách na vedoucí pozici, které do jisté míry zasáhly do jednoty, podaří upokojit situaci vevnitř denominace. Sheard, který je vystudovaný matematik, je přesvědčen, že si ho Bůh vybral, aby v tomto čase stál v čele denominace. „Věřím, že Boží přízeň je v mém životě od doby, kdy jsem se stal kazatelem, a že mi požehnal ve všech aspektech mého života,“ cituje Shearda portál Christianity Today.

Denominace během pandemie zaznamenala téměř 42 procentní propad na darech od členů. Pandemická opatření vážně zasáhla právě letniční denominace, kde bohoslužby jsou velmi vroucné a fyzický kontakt velmi častý.

Poté, co na koronavirus zemřelo nejméně tucet biskupů, COGIC požadovala od svých členů, aby dodržovali co nejpřísnější pandemická opatření. CT v této souvislosti připomíná, že jen v Detroitu zemřeli na covid tři biskupové denominace. 

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí byli pandemií postiženi právě občané hispánské a afroamerické komunity, když až 37 procent zemřelých tvořili barevní, přičemž tvoří jen 12 procent populace.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. května 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář