Afroamerický pastor zavolal policii na pomoc před útočníky, byl zatčen

Afroamerický pastor z Virginie řekl, že byl zatčen poté, co zavolal na číslo 911, aby oznámil, že na něj slovně a fyzicky útočilo pět bílých osob.

Leon McCray z Lighthouse Church podle informací Christian Today vzal pistoli, aby zabránil útočníkům ve složení odpadu na svém pozemku. Avšak přivolaná policie, která na místo incidentu přijela, ho svým chováním šokovala. Místo útočníků zatkla pastora.

Událost se odehrála v době, kdy po celých Spojených státech probíhá debata o rasové nerovnosti ve společnosti. Informovali jsme o setkání viceprezidenta Mikea Pence, který si vyslechl vlivné osobnosti z afroamerické komunity, které popisovaly své zkušenosti s nerovným zacházením ze strany policie jen pro barvu jejich pleti.

Šerif Timothy Carter přiznal selhání policie a následně se pastorovi za zatčení omluvil. Potvrdil také, že pět útočníků je již ve vazební cele. Jedná se o tři muže a dvě ženy.

Pastor McCray mluvil o své zkušenosti během online kázání: „Byla to velmi traumatická zkušenost. Nevím, jestli jste někdy zažili něco podobného,“ řekl členům své kongregace.

Popsal incident, který začal začátkem tohoto měsíce, když byl svědkem, jak dva cizí lidí se snažili vyhodit velkou ledničku na jeho pozemek. Požádal je, aby přestali, ale muži na něj okamžitě slovně zaútočili a zavolali dalším svým přátelům.

Útočníci mu řekli, že „černý život a černé věci“ nejsou ve městě vítány.

Po těchto rasistických poznámkách pastor v obavě o svůj život, vzal svoji legálně drženou zbraň a zavolal policii, aby urychleně přišla celý incident vyřešit. Policie však zatkla pastora.

Pět osob, které měly pastora napadnout, je po přešetření nyní zatčeno a obviněno z útoku. Datum soudního pojednání byl stanoven na 17. července.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 19. června 2020  Foto: Pastor Leon McCray s manželkou.Facebook/Lighthouse Church

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář