Agenti a pracovníci daňového úřadu zasahovali u Bennyho Hinna

Kontroverzní kazatel Benny Hinn měl na své centrále ve středu návštěvu pracovníků z daňového úřadu, informovaly o tom novin The Christian Post. Benny Hinn nespecifikoval důvod návštěvy agentů federálního úřadu, ve svém stanovisku na Facebooku však uvedl, že věří v pozitivní výsledek.

Finance Hinna nejsou poprvé pod drobnohledem úřadů. V roce 2007 byl Hinn podroben finančnímu auditu ze strany senátu. Během tříletého období zkoumání vyšlo najevo řada znepokojujících otázek: Využívání letadla pro osobní účely, luxusní bydlení či nedostatečný dohled nad tokem finančních zdrojů. Znepokojující byl rovněž fakt, že v množství  dohlížejících orgánech organizace zasedají rodinní příslušníci Hinna. Žádné konkrétní obvinění však nebylo vzneseno.

Benny Hinn v roce 2009 obvinění kategoricky odmítl a tvrdil: „Myslím, že kdybych lidem lhal, tak už bych byl za těch více než 35 let přichycen, že je podvádím,“ uvedl.

 

 

Dvacetipětiletý William Vandenkolk je však jiného názoru, uvedl pro WFAA, že byl Hinnem podveden a nyní věnuje velkou pozornost vyšetřování, které probíhá. „Opravdu chci spravedlnost,“ uvedl ve čtvrtek Vandenkolk ve svém domě v Nevadě. „Chci, aby přiznal, že to, co udělal, je špatné.“

Vandenkolk uvedl, že mu Hinn oznámil, že byl „uzdraven“ během jedné z jeho bohoslužeb v Las Vegas, když mu bylo devět let. O šestnáct let později je však Vandenkolk prakticky slepý. Vysvětlil, že zatímco byl na pódiu, cítil, že vidí v davu jasně lidské tváře.

„Řekl mi, že všechno bude v pořádku, že můj zrak budou 20/20, ne-li lepší. Radoval jsem se,že jsem vyléčen!  A pak, jak jsem řekl, pár hodin později, nevidím televizi.“

Vandenkolkova rodina též uvedla, že církev Bennyho Hinna uspořádala pro Vandenkolka sbírku, ale nikdy z ní neviděli ani desetník. „Stále si nás jen předávali a tvrdili: ‚Nejsme lidi, kteří mají toto na starosti, zavolejte na toto číslo. Promiňte, dovolte mi, abych vás převedl na jiné oddělení,“ vzpomínali.

„Zneužívá lidskou důvěru,“ myslí si Vandenkolk.

Na otázku, co se stalo s vyléčením Vandenkolka v roce 2009, Hinn odpověděl: „To jsou věci, které nemohu vysvětlit, protože nejsem léčitelem. Jsem člověk jako vy, dělám chyby jako každý jiný.“

Hinn, který se narodil v křesťanské rodině v Izraeli, je opakovaně obviňován z podvodů a kritizován za to, že žije extravagantně. Jeho služba vydělává více než 100 milionů dolarů ročně.

 

-mn-

Foto: Facebook

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář