Aktivisté žádají odchod Asie Bibi z Pákistánu do Kanady

Více než měsíc poté, co nejvyšší soud Pákistánu potvrdil své rozhodnutí a osvobodil Asiu Bibi, je 51 letá křesťanka stále držena v Pákistánu pod policejní ochranou, i přes nabídku azylu v Kanadě. Aktivisté, kteří bojují za její svobodu, nyní požadují ukončení prodlení, aby se mohla znovu setkat se svými dcerami, které jsou již v Kanadě, informuje The Catholic Register.

Osvobození Asie Bibi v loňském říjnu bylo poznamenáno násilnými protesty v ulicích. Extremistická politická strana Tehreek-e-Labbaik slíbila, že zabije křesťanku, která strávila víc jak osm let v cele smrti kvůli obviněný z urážky proroka Muhammeda.

Pákistánské bezpečnostní síly zatkly asi 3 000 demonstrantů, ale hrozby pokračují. Islámský aktivista Hafiz Ehtisham Ahmed řekl agentuře Agence France, že hrozba její smrtí je globální. „Zaslouží si být zavražděna podle zákonu šaría,“ řekl. „Pokud půjde do zahraničí, nebudou tam muslimové? Pokud odejde z Pákistánu … někdo ji může zabít.“

Kanada by neměla odkládat odchod Asie Bibi z Pákistánu kvůli takovým hrozbám, řekl podle Catholic Register kanadský katolický aktivista a rodinný přítel Nadeem Bhatti. „Tyto typy prohlášení nás nemohou ohrozit. Jsou to blázniví lidé,“ řekl Bhatti. „Jsou ochotni zemřít za zákon šaría.“ Bhatti je přesvědčen, že Bibi bude v Kanadě v bezpečí.

Sheraz Chán, zakladatel a ředitel společnosti International Minorities Concern, britské skupiny pro práva menšin, žádá kanadskou vládu, aby tento proces urychlila. Právník Asie Bibi v únoru ve Washingtonu řekl, že jeho klientka musí opustit zemi. „Neexistuje žádný způsob, jak by mohla zůstat v Pákistánu,“ řekl Saif ul – Malúk.

 

-mn-  Foto: ACN Slovensko

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář