Alabama schválila zákaz potratů, jedinou vyjímkou je záchrana života matky

Alabama – Americký stát Alabama schválil novelu potratového zákona, která zakazuje interrupci za všech okolností, včetně incestu a znásilnění. Jedinou přípustnou vyjímkou je záchrana života matky. Zákon schválily obě komory parlamentu a nyní čeká na podpis republikánské guvernérky Kay Iveyové, známé jako oponentky potratů.

Ve Spojených státech neexistuje jediný závazný potratový zákon a každý ze států se v této věci řídí vlastní legislativou. Alabamská novela nicméně přímo zpochybňuje rozhodnotí Nejvyššího soudu z roku 1973 v případě známém jako „Roe versus Wade“, kterým byl potrat legalizován na federální úrovni.

Od začátku letošního roku bylo ve Spojených státech schváleno 21 zákonů, které různým způsobem limitují potraty. Podle Guttmacher Institutu, který analyzuje data a politiky ohledně interrupcí v USA, od nástupu prezidenta Trumpa do Bílého domu došlo ve 28 amerických státech k zavedení restriktivnějších potratových norem. V patnáci případech jde o zákazy provádění umělých potratů po šesti týdnech těhotenství.

Křesťané nemohou mlčet v boji proti potratům, Bohu na životě záleží

Pastor Jentezen Franklin ze sboru Free Chapel v Gainesville vyzval více než 4 000 křesťanů, aby vystoupili proti potratu na akci, která oslavuje život, spolu s bývalou ředitelkou kliniky Planned Parenthood Abby Johnsnovou z filmu „Unplanned – Neplánovaný“.

„Bude-li Amerika zničena, zničí ji ticho kazatelen a ticho spravedlivé menšiny zvané křesťané, kteří nedokážou svůj hlas zvednout a říci se zápalem, že budeme chránit život,“ řekl podle Christian Post Franklin na konferenci s názvem Život je krásný. Doporučil také projevit milost lidem, kteří podstoupili potraty nebo byli zaměstnáni na klinikách, kde se potraty dělaly.

„Spolu s vášní a stejnou horlivostí budeme sdílet milost a soucit s každým, kdo zažil potrat, nejsme na ně naštvaní. Ježíš tě miluje a my tě milujeme taky. Všichni děláme chyby a potřebujeme Boží milost. Můžeme udělat svůj národ větší. Můžeme učinit náš svět místem, které ocení život, protože život je krásný, “ poznamenal pastor Franklin.

Zdůraznil dále nedávno vyhlášenou novou legislativu v New Yorku, která umožňuje za určitých podmínek potraty až do okamžiku narození. Podobný návrh zákona je ve Virginii, a poznamenal: „Pokud se nestydí za to, co dělají, pak se nestydím ani já vzít slovo Boží a říci s celou láskou ve svém srdci, že na Bohu na životě záleží a záleží na něm taky nám. “

Franklin dále vyzval shromáždění, kde byla řada křesťanských lídrů i státních zaměstnanců, aby se v tomto zápase spojili. „Už nemáme v Kristově těle luxus nejednoty. Postavte se za život a postavte se za soucit a milost těm, kteří zažili potrat,“ apeloval americký pastor na posluchače.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: -mn-  Vatikánský rozhlas  Foto:

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář