Alžírská siamská dvojčata oddělená minulý týden se mohou vrátit domů

Řím – Rayenne a Djiehene dnes (10.5.) slaví své druhé narozeniny. Narodily se v Alžírsku srostlé hrudníkem a břichem. Do Říma přijely před rokem a půl, aby podstoupily sérii náročných operací, které pro ně znamenají život.

Jak potvrdila poslední vyšetření, alžírská dvojčata Rayenne a Djihene se mohou vrátit domů. Holčičky se narodily jako siamská dvojčata srostlá na hrudníku a v břišních partiích. Na oddělení, kde prožily mnoho měsící ještě spojené, se dnes konala malá slavnost. S viditelným pohnutím je přišla pozdravit ředitelka této vatikánské pediatrické nemocnice Mariella Enoc a ředitel chirurgického oddělení, Alessandro Inserra, který stál v čele čtyřicetičlenného týmu, jež dvojčasta loni v říjnu operoval.

„Mrzí mne, že odjíždějí. I když bych měl být spokojený,“ říká s dojetím v hlase lékař. „Až se vrátíte, zavolejte mi,“ dodává ředitelka nemocnice při loučení s jejich otcem.

Rodiče převzaly od nemocnice podrobnou lékařskou zprávu o zdravotním stavu ve chvíli propuštění a v pondělí 14. května se vrací do svého rodného města, Oum El Bouaghi na severu Alžírska. Nadále bude malé pacientky sledovat lékařské centrum v Madaura, vzdálené 100 km od jejich domova.

„Od chvíle, kdy jsme přijeli se změnilo mnoho věcí – vypráví otec holčiček Athmane Mebarki. Nyní se dokonce dokáží samy postavit na nohy, přibraly na váze a mají se dobře. Daleko lépe než dříve. Ještě nedávno jsme si s ženou vůbec neuměli představit, co přinese budoucnost. Nyní však přišla chvíle návratu domů.“

 

 

Autor: Johana Bronková Zdroj: Vatikánský rozhlas Foto: Wikimedia Commons

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář