Američan tvrdí, že Vatikán kryl McCarricka

New Jersey – Muž v rámci soudního procesu tvrdí, že v roce 1988 řekl papeži Janovi Pavlovi II. o sexuálním zneužívání kněze, který se později stal kardinálem Theodorem McCarrickem.

James Grein ve čtvrtek 5. prosince před soudem řekl, že McCarrick byl rodinný přítel a že ho po dvě desetiletí zneužíval, informuje portál Crux. K těmto událostem mělo dojít na konci šedesátých let, když mu bylo jedenáct let. K zneužívání údajně došlo na cestách, které podnikl s McCarrickem do jiných států USA a do Vatikánu.

Grein tvrdí, že na cestě do Říma čekal, až McCarrick vyšel z místnosti, aby o zneužití informoval papeže – v přítomnosti dalších vatikánských úředníků. Vatikán však neučinil žádné následné kroky, říká Grein.

McCarrick byl v únoru po církevním šetření zbaven všech pozic v katolické církvi. Americký duchovní je nejvýš postavený hodnostář římskokatolické církve a první kardinál, který byl propuštěn z duchovního služby.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 11. prosince 2019  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

2 Komentáře

  1. Pod svícnem největší je tma a Satan za Svatého anděla se vydává… Všichni Svatí andělé musí být smutní z toho, že je ještě tolik lidí co si myslí, že katolická církev je Svatá…. Ti kdož ale Svaté písmo skrz Svatého ducha studují, Ti ví, že Svatá církev je bez poskvrny.
    Je tedy nade vše jasné, že katolická církev bez poskvrny není… a kdo to nevidí mají tu stejnou pásku přes oči jako židé, kteří nepřijali boha přišlého v lidské tělo… Ježíše.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář