V Americe se hrál Super Bowl. Hráči a trenér po historickém vítězství děkovali Bohu

Ve Spojených státech amerických se již po dvaapadesáté hrálo finále ligy amerického fotbalu Super Bowl. První neděli v únoru ho sledovalo více než sto milionů lidí. Vítězným družstvem se stal tým Philadelphia Eagles, který porazil New England Patriots 41:33 a získal tak vůbec svůj první titul v Super Bowl.

Trenér Doug Pederson v rozhovoru po zápase dle Philly.com řekl: „Mohu jen děkovat Pánu a Spasiteli Ježíši Kristu za to, že mi dal tuto příležitost, a řeknu vám, mám nejlepší hráče na světě.“

Obránce Nick Foles, který byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem zápasu, řekl po výhře svého týmu komentátorovi, že viděl Boží ruku na cestě k vítězství. Se slzami radosti v očích též prohlásil, že veškerá sláva patří Bohu, a vyjádřil svou vděčnost za spoluhráče, trenéry a rodinu. Foles neskrývá svou křesťanskou víru a na Twitteru popisuje sám sebe jako „věřícího v Ježíše Krista, manžela, otce, syna a bratra“. 29letý sportovec v minulosti řekl, že po ukončení své fotbalové kariéry přemýšlí nad tím, že se vydá na duchovní dráhu.

Reklama

 

„Chci být pastorem na střední škole,“ řekl Foles na tiskové konferenci před Super Bowlem. „Je to v mém srdci, minulý rok jsem udělal krok víry a přihlásil jsem se na biblickou školu. Chci se nadále učit a růst ve víře,“ řekl. Střední škola je dle Folese pro mladé muže a ženy velmi náročným obdobím s množstvím pokušení. Chce být studentům nablízku a sdílet s nimi své pády a slabosti.

Další hráč Eagles Donnie Jones také vyznal svou víru v Boha během příprav na fotbalovou událost roku v USA. „Vím, že Bůh bude s námi a že se o nás postará,“ řekl Jones, který navštěvoval katolickou střední školu v Baton Rouge.

 

Zdroj: Christian Post  Foto: screenshot youtube.com Fotball life Nick Foles

 

Kategorie: Společnost

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář