Křesťan dnes

Americká jeptiška unesená v dubnu v Burkina Fasu je na svobodě

Ouagadougou – Americká katolická jeptiška Suellen Tennysonová, kterou v dubnu unesli ozbrojenci na severu Burkina Fasa, se dostala na svobodu. Její propuštění dnes oznámil biskup místní diecéze Theophile Nare, informovala agentura Reuters.

„Sestra Suellen je v současné době na bezpečném místě a v dobrém zdravotním stavu,“ uvedl Nare v prohlášení. „Nemáme dosud informace o podmínkách jejího propuštění,“ dodal.

Třiaosmdesátiletou řeholnici unesli neznámí ozbrojenci v noci 5. dubna. Ve farnosti sloužila od roku 2014. Totožnost únosců není známá, píše Reuters.

V zemi působí několik militantních skupin, část z nich je napojených na Al-Káidu a Islámský stát. Skupiny v zemi obsadily rozsáhlá území a často napadají vojáky i civilisty.

Frustrace z neschopnosti vlády chránit občany podnítila v Burkina Fasu protesty, které v lednu vyvrcholily vojenským převratem. V březnu junta oznámila, že chce zůstat u moci tři roky a pak uspořádat volby a obnovit v Burkina Fasu civilní demokratický režim. Toto přechodné období je podle armády nezbytné pro zlikvidování násilí islámských radikálů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 31. srpna 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version