Americká skupina Skillet vystoupí v neděli v Praze

 

PRAHA – Pod hlavičkou Rock for People k nám tento týden zamíří rázná americká čtveřice Skillet, která originálně kloubí prvky metalu, hard rocku i elektroniky. Její postavení na hudební scéně potvrzuje nejen skvělé přijaté srpnové album Unleashed, ale i aktuální evropské turné, na kterém za sebou nechává vyprodané haly i kluby v Belgii, Německu, Holandsku, Dánsku, Švédsku, Finsku či Rusku. Koncert ve středu 30. listopadu v brněnském Semilassu byl vyprodán ještě před svým zahájením. Fanoušci ale mohou stále zamířit v neděli 4. prosince do Malé sportovní haly v Praze. Jako předkapela se premiérově představí rocková parta z Ohia Red Sun Rising.

„Skillet slaví letos 20 let na scéně tím nejlepším způsobem – úspěšnými nahrávkami a energickými koncerty. Jsme rádi, že u toho můžeme být,” říká Michal Thomes z Rock for People a dodává s úsměvem: „Singl Feel Invincible, který vydali pár dnů před skvělým koncertem na letošním Rock for People má dnes skoro 19 miliónů zhlédnutí. Skillet katapultoval dokonce 19. listopadu historicky poprvé do čela TOP 100 prestižního Billboardu v kategorii Mainstream Rock Songs a tenhle pozitivní song o neohroženosti zní nyní i na sportovních stadiónech během zápasů NFL, MLB a NHL.”

Vstupenky na koncert Skillet v pražské Malé sportovní hale jsou v prodeji v síti GoOut.cz za cenu 790 Kč. Více informací na www.rockforpeople.cz.

Skillet na festivalu Rock for People 2016
Skillet na festivalu Rock for People 2016

Čtyřlístek z Memphisu je právem řazen mezi úspěšné rockové kapely 21. století. Na svém kontě mají přes jedenáct milionů prodaných desek, jsou držiteli platinové desky za album Awake, vítězové Billboard Music Awards, byli několikrát nominovaní na Grammy a Dove Awards a ovlivnili křesťanskou hudební scénu nejen ve Spojených státech. Jejich videa mají miliony zhlédnutí na YouTube – ostatně jen sám singl Monster jich má přes 130 milionů. Kromě toho je tento singl dvojnásobně platinový a s 57 miliony přehrání na hudební službě Spotify je osmou nejvíce přehrávanou skladbou roku 2015.

Od svého založení v roce 1996 prošli Skillet několika změnami v sestavě. Současné složení John Cooper (zakládající člen), Korey Cooper, Jen Ledger a Seth Morisson se ustálilo v roce 2011 a o dva roky později vydali album Rise. Na svém kontě mají již devět alb. S poslední novinkou Unleashed se přihlásili před pár měsíci. Album se v prestižním žebříčku amerického časopisu Billboard umístilo v šesti kategoriích na první nebo druhé pozici, v souhrnném absolutním pořadí pak získalo bronz. Na Unleashed začal John Copper pracovat podle vlastních slov v podstatě hned, jak vydali Rise. Podoba alba v něm pak dozrávala v průběhu jejich evropského turné, na kterém předskakovali skupině Nickelaback a v rámci kterého se poprvé přestavili i českému publiku.

Tisková zpráva Rock for People, redakčně upraveno
Foto: Skillet a Petr Klapper

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář