Americké speciální jednotky zachránily v Nigérii misionáře z USA

Americké speciální jednotky zachránily amerického misionáře, který byl minulý týden unesen ozbrojenou skupinou. Informaci o zásahu jednotky v sobotu potvrdil Pentagon.

Tým s názvem US Navy SEAL 6 vedl noční misi v severní Nigérii, kde si své útočiště zřídili bojovníci loajální al-Káidě a Islámskému státu. „Ozbrojené síly provedly v ranních hodinách 31. října v severní Nigérii záchrannou operaci s cílem osvobodit amerického občana drženého v zajetí. Tento americký občan je v bezpečí a nyní je v péči amerického ministerstva zahraničí. Během operace nebyl zraněn žádný příslušník armády USA,“ uvedlo ve stanovisku ministerstvo obrany.

 
„Spojené státy budou i nadále chránit naše občany a naše zájmy kdekoli na světě,“ uvádí se v prohlášení. Rukojmí, 27letý Philipe Nathan Walton, byl v úterý odvezen ze své farmy v Massalatě v jižním Nigeru. Podle The Washington Post požadovali útočníci od jeho rodinných příslušníků, kteří jsou misionáři, více než 1 milion dolarů.

Nejmenovaný americký úředník řekl deníku, že únosci vyhrožovali, pokud nebude výkupné zaplaceno, tak Waltona předají extrémistickým skupinám. Severní Nigérie se v stala základnou pro některé teroristické skupiny jako je Boko Haram, Islámský stát v Západní Africe a dalších, které v posledních letech vydělávaly také na výkupném.

Křesťané v Nigérii byli v poslední době terčem mnoha útoků islámských teroristů Boko Haram. Waltonovu záchranu zmínil na sociální síti Mike Pence, jen pár dnů před úterními prezidentskými volbami. Pence oznámil záchranu amerického občana během kampaně v Severní Karolíně.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustračníTags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář